EELVAADE | Suursoosik Kalev/Cramo alustab poolfinaalseeriat enesekindlust kogunud Pärnu vastu

-BC Kalev/Cramo - Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas mängitakse reedel, 26. aprillil ära järjekordne poolfinaalseeria kohtumine, kui BC Kalev/Cramo võtab vastu Pärnu Sadama meeskonna.

BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam
26.04.2019, kell 19:00, Tallinn, Kalevi Spordihall
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Kalev/Cramo ja Pärnu olid põhihooajal kahel korral vastamisi ning Tallinna klubi võttis kaks võitu: 93:66 ja 88:77. Pole kahtlust, et ka nüüd tahetakse sama joont jätkata ja meeskond on ka väga heas hoos. Eesti-Läti ühisliigas piirduti küll pronksmedaliga ja vaadati pealt BK Ventspilsi ning Riia VEF-i finaalmängu, aga see-eest tehti ajalugu ja kindlustati esimest korda koha VTB Ühisliiga play-offis.

Pärnu platseerus ühisliigas kaheksandaks ning Eesti meistrivõistlustel tähendas see viiendat positsiooni ehk kohta veerandfinaalis. Vastaseks tuli Rapla Avis Utilitas, kes mullu jättis pärnakad 3.-4. koha mängus medalita. Sel korral tegid Heiko Rannula hoolealused aga vigade paranduse, asusid seeriat 2-0 juhtima ning sammusid poolfinaali 3-1 paremusega. Oleks suur üllatus, kui Pärnu suudab Kalev/Cramot üllatada, aga näiteks VEF-i meeskond on kõigile ette näidanud, kuidas seda teha, olles kalevlased sellel hooajal koguni viiel korral seljatanud.

Arnett Moultrie on Kalev/Cramo eest visanud 13,95 punkti mängu kohta. Järgnevad Reggie Lynch 13,4 ja Chavaughn Lewis 13,2 punktiga. Lynch on võtnud veel 6,0 lauapalli ja Moultriel on neid 5,6.

Mihkel Kirves kerkis veerandfinaalis Pärnu resultatiivseimaks, tuues keskmiselt 18,0 punkti ja 6,8 lauapalli. Demetre Rivers lisas 15,0 silma ning Justin Alexander Alstoni nimele jäi 13,5 punkti ja 7,0 lauapalli.