fbpx
Close

Draftiekspert: Drellist võiks saada mitmekülgne NBA ääremängija

-Henri Drell | Foto: SK Fotoart Kilian Schmitt

-Henri Drell | Foto: SK Fotoart Kilian Schmitt

USA spordimeedia lipulaeva ESPN draftiekspert Jonathan Givony, kes sõitis Saksamaale spetsiaalselt selleks, et vaadata Henri Drelli mängu Schalke vastu, avaldas arvamust, et Eesti noormängijal on võimalus NBA draftis valituks saada.

“Esimene mängija, keda me vaadata tahtsime oli Eesti väike äär Henri Drell. Ta on tegemas head hooaega Saksamaa tugevuselt teises divisjonis mängivas Baunachis, olles 25 mängu jooksul visanud keskmiselt 13,3 punkti. Liiga tase on küll võrdlemisi madal, kuid oli hea vaadata, kuidas ta mängib professionaalsete korvpallurite vastu ja ta ei valmistanud pettumust,” sõnas Givony.

Baunach kaotas 8. jaanuaril võõrsil Schalkele 77:80. Drell tabas 5 kolmepunktiviset ja kogus 21 punkti, lisaks jagas ta 4 resultatiivset söötu.

“Drell on näidanud head arengut ning arvestades tema kasvu (205 cm), käteulatust (213 cm), laiu õlgu ja voolavaid liigutusi, on lihtne näha, et temast võiks saada mitmekülgne NBA ääremängija. Ta on juba praegu väga mitmekülgne mängija ning tema pallikäsitlust, tarka söödumängu pick and roll olukordades ja julget pealeviskamist oli väga huvitav jälgida. Tema keskendumisvõime ja mänguküpsus – tema senised peamised murekohad – on samuti paremaks läinud. Seda arvamust jagasid ka klubi esindajad, kes tema varasematest puudustest väga avameelselt rääkisid. Esialgu pole suhtelist kõhna kehaehitusega Drell veel valmis NBA-s väljakule astuma. Tema visketabavus on olnud liiga ebaühtlane ja ta peab kõvasti parandama oma kaitsemängu, kus tema vajakajäämised füüsilise jõu osas on selged isegi sellisel tasemel nagu seda on Saksamaa esiliiga. Ta on mänginud ebastabiilselt ja vahel liiga isetsevalt, selle asemel, et kasutada oma head väljakunägemist ning luua võimalusi oma meeskonnaliikmetele,” rääkis Givony noore eestlase tugevatest ja nõrkadest külgedest.

“Järgmisel hooajal saab Drell Saksamaal treenitud mängija staatuse, mis lubab tal Bambergi eest mängida kohalikuna. Ei ole selge, kui palju see klubi temasuguse noore talendi arendamiseks valmis on, mistõttu saab olema huvitav näha, mis plaan neil tema jaoks on. Juhul kui Drell oleks rahul pelgalt oma nime kuulmisega, siis sel suvel oleks ta NBA draftis üsna kindel teise ringi valik. Kuid see oleks tema alahindamine, kuna tal on potentsiaali osutuda 2020. aasta drafti esimese ringi valikuks. Ta loodab, et teda kutsutakse aprillis toimuvale Nike Hoop Summit-ile ning Saksamaal ja videol nähtu põhjal näib ta olevat huvitav kandidaat,” arvas NBA draftiekspert.

scroll to top