fbpx
Close

Jaak Karp: tunnistan, et esimene mõte oli tuua treeneripingile uut lähenemist välismaalt

-Jaak Karp | Foto: Ekraanitõmmis

Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskond kinnitas hiljuti tiimi uueks peatreeneriks senise abitreeneri Toomas Annuki. Klubi juht Jaak Karp rääkis Rapla korvpallimeeskonna Facebooki lehel avaldatud videos lahti tausta, kuidas ta sellise otsuseni jõudis ning miks ta lõpuks siiski loobus esialgu peamise võimalusena laual olnud mõttest tuua juhendaja välismaalt.

“See ei ole keerulisem, kui teised tõsised otsused, mis tuleb teha. Aga keeruliseks tegi asja see ajastus. Ideaalmaailmas on treenerivahetus asi, mida ei soovi keset hooaega teha. Minu jaoks oli kaks varianti. Esimene mõte oli, et treenerivahetus tooks kaasa väga suure muutuse ja peatreener võiks tulla välismaalt. Teine võimalus oli, et tiimi võtab üle abitreener Toomas Annuk, kes on meeskonna juures väga kaua olnud. Tegutsesin mõlemal suunal,” selgitas Karp.

Ta lisas: “Mulle väga meeldis Toomase reaktsioon suhteliselt ootamatule palvele meeskonna juhendamine üle võtta ja kogu tegutsemine treeningprotsessis ja mängudes. Tunnistan, alguses oli mõte, et uus inimene võiks olla välismaalane, kes toob täiesti uue lähenemise ja uued vaated. Aga iga päevaga sai järjest tugevamaks see tunne, arvestades ka Toomase tausta klubiga, et tema on just see inimene, kes väärib kohta kõige rohkem.”

Karp kinnitas, et pärast Aivar Kuusmaa lahkumise teatavaks tulemist hakkas treenerikandidaatide nimesid temale uksest ja aknast sisse tulema. Eelkõige olid sõelal treenerid meie lähinaabrite juurest Lätist ja Leedust, aga käis läbi ka teiste Euroopa riikide juhendajate nimesid.

“Oli üks väga põhjalik paaritunnine jutuajamine ühe Sloveenia treeneriga, kellel väga tugev taust Belgradi Partizani ja mitmete rahvuskoondiste abitreenerina. Neid vestlusi ja kandidaate oli, aga ma jätaks nimed välja,” ei soovinud Rapla klubi eestvedaja enam täpsemaks minna.

Karbi sõnul olid need mehed kõik peatreeneri ambitsioonidega ning sellest nimekirjast ei tasu otsida Rapla järgmist abitreenerit. Aga Karbil on üks konkreetne treener, keda Toomas Annuki abiliseks soovitakse ja sellel suunal hetkel tööd tehaksegi. Plaanis on täiendada ka Rapla mängijate ridu ning ka seal on Karp ja Annuk välja valinud ühe konkreetse mängumehe, keda sihitakse.

scroll to top