Eestlased NCAA-s võidukad, Tass ja Jürgens kordasid punktirekordeid

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliigas NCAA käisid Eesti aja järgi reede öösel ja varahommikul väljakul Carlos Jürgens, Taavi Jurkatamm ning Matthias Tass, kelle kodumeeskonnad said kõik kirja võidud.

Matthias Tass ja Saint Mary’s Gaels alistasid koduväljakul kindlalt Santa Clara Broncos meeskonna tulemusega 75:55.

Saint Mary’s tegi vahe sisse avapoolaja keskel ja poolajapausile mindi juba 42:28 eduseisus. Teise poolaja vältel hoidis kodumeeskond turvalist vahet ning lähemale kui 10 punkti Santa Clara enam ei jõudnud.

Kohtumist pingilt alustanud Tass teenis mänguaega 19 minutit ning viskas selle ajaga 7 punkti (kahesed 2/2, vabavisked 3/4), korrates sellega ühtlasi oma NCAA punktirekordit. Lisaks võttis ta 5 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, sooritas ühe vaheltlõike ja tegi 3 pallikaotust ning 4 isiklikku viga.

Taavi Jurkatamm ning San Francisco Dons said võõrsil napilt jagu Pacific Tigersist numbritega 53:52.

San Francisco haaras avapoolaja lõpuks 30:24 eduseisu, kuid suuremaks vahe enam ei läinud ja mäng kulges tasavägiselt kuni lõpuni. 42 sekundit enne lõppu jäi eestlase kodumeeskond 49:52 kaotusseisu, kuid seejärel realiseeris Jordan Ratinho San Francisco kasuks 2+1 rünnaku ja 3 sekundit enne lõpuvilet tabas Charles Minlend võidu toonud vabaviske.

Pingilt sekkunud Jurkatamm teenis 8 minutit mänguaega (kõik avapoolajal), mille jooksul viskas mööda ühe kolmepunktiviske. Ühtegi muud statistilist näitajat ta protokolli kirja ei saanud.

Carlos Jürgens ja Oral Roberts Golden Eagles olid koduväljakul tulemusega 77:74 üle South Dakota Coyotesist.

Avapoolaja 39:32 võitnud Oral Roberts jätkas kohtumise domineerimist ka teise poolaja alguses ja kui mängida oli jäänud veel 14.36, kasvatas Jürgensi kahepunktivise kodumeeskonna eduseisu juba 15-punktiliseks (55:40). Seejärel suutis South Dakota aga vahet vähendada ning 2.09 enne mängu lõppu oli Oral Robertsi eduseis kahanenud 3 punktile (73:70). Viimase 2 minuti jooksul sai Oral Roberts punkte veel vaid Kevin Obanori vabavisetest (4/4), kuid mängu võitmiseks sellest piisas.

Jürgens viskas teist mängu järjest 14 punkti (kahesed 5/10, kolmesed 1/2, vabavisked 1/2), mis on ühtlasi tema punktirekord NCAA kõrgeima divisjoni meeskondade vastu. Lisaks võttis ta 35 mänguminuti jooksul 4 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, sooritas 3 vaheltlõiget ja tegi 3 pallikaotust ning 2 isiklikku viga.

San Francisco ja Saint Mary’s jätkavad Lääneranniku konverentsis (West Coast Conference) mõlemad kolme võidu ja ühe kaotusega, millega asuvad vastavalt kolmandal ja neljandal kohal. Oral Roberts asub oma konverentsis (Summit League) nelja võidu ja kahe kaotusega neljandal positsioonil.