Keila alistas teises liigas võitluslikku mänguga Orissaare

-Andre Reinart | Foto: Siim Semiskar

Saku II liiga A-alagrupis kohtusid neljapäeval Keila Korvpallikool (6-2)  ja Orissaare Träx (3-5). Tulemusega 71:59 (16:6, 23:14, 16:26, 16:13) jätsid võidupunkti koju Keila mängumehed.

Kodumeeskond alustas mängu kindlamalt ning visetega hädas olnud külalised kogusid avaveerandiga kõigest kuus punkti. Teisel mänguperioodil mõlema meeskonna ründemäng pisut elavnes, kuid poolajaks oli Orissaare 19-punktilise kaotusseisu juures visanud tagasihoidlikud 20 silma. Kolmandal veerandajal sattusid külalised hoogu, visates rohkem punkte (26) kui terve esimese poolajaga. Võimas rünnakulaine saarlasi siiski tõotatud maale ei kandud, sest viimase neljandiku võiduga kindlustas Keila alagrupis teist kohta. Orissaarele said saatuslikuks kehv tabavus kaugvisetel (4/17 ehk 24%) ja vabavisetel (9/17 ehk 53%) ning mängu lõpuks kogunenud 28 pallikaotust. Keila võitluslikkusest annavad tunnistust 22 ründelauda ning 19 vaheltlõiget.

Keila eest kogus Andre Reinart 14-minutilise mänguga kaksikduublit tähistavad 17 punkti ja 10 lauapalli. Margus Pahv lisas 11 punkti ja sooritas 5 vaheltlõiget. Võrdselt 8 punkti viskasid Georg Tambre (13 lauapalli, 3 vaheltlõiget) ja Kevin Äkke.

Orisaare ridades tõi Härmo Lambut üleplatsimehena 19 punkti, 7 lauapalli ja 4 vaheltlõiget, kuid patustas ka 9 pallikaotusega. Aivo Laul noppis 12 punkti kõrvale koguni 17 lauapalli. Raul Koppel jõudis samuti kahekohalise punktisummani (10).