EELVAADE | Ameeriklaste punktidele vastukäiku otsiv TalTech loodab Kalev/TLÜ-ga seeria viigistada

-TalTech - Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

-TalTech – Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas toimub laupäeval, 27. aprillil üks poolfinaalkohtumine, kui avamängu kaotanud TalTech üritab Tallinna Kalev/TLÜ-lt revanši võtta.

Tallinna Kalev/TLÜ – TalTech
27.04.2019, kell 17:00, Tallinn, Nordi Spordihoone
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Avamängu algus oli paljulubavam TalTechile, kui 13,5 minuti möödudes juhiti 29:17. Poolaja lõpus vastas Kalev/TLÜ 6:0 spurdiga ja vähendas kaotusseisu 32:37 peale. Viimase veerandaja eel oli kodumeeskond veel kahe punktiga ees, aga Ronald Eric McGhee Jr ja Damarcus Jamaal Harrison tegid 3.59 enne lõppu seisuks 72:67. TalTech oli lõpuminutitel sunnitud külalisi vabaviskejoonele saatma, et mängu päästa, aga kaotusseisust enam välja tulla ei õnnestunud ning samuti ei tabanud Gregor Arbeti kaugvise, mis oleks kohtumise viinud lisaajale.

TalTechi peatreener Rait Käbin tunnistas pärast mängu, et ootas mõnelt liidrilt suuremat panust. Nimelt õnnestus Kalev/TLÜ-l vastaste suurim skooritegija Toomas Raadik (Eesti-Läti ühisliigas keskmiselt 17,7 silma) vaid nelja punkti peal hoida. Veidi jäi TalTech ka pingi pikkusega hätta – kui Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp kaasas mängu üheksa meest ning vahetusest tuli 28 punkti, siis Käbin andis minuteid kaheksale mängijale ja vahetusmehed tõid 19 silma. Samas väärib mainimist fakt, et Kalev/TLÜ poolelt ei saanud kätt valgeks algviisikus alustanud Leemet Loik ja Karl-Johan Lips.

Nii, nagu veerandfinaalseerias Tartu Ülikooli vastu, hoidis Kalev/TLÜ ka nüüd lauavõitlust kontrolli all, mis võideti 37-32. Ründelauda saadi kätte kümme, TalTech seitse. Suuremat rõhku pani TalTech kaugvisetele, mida saadeti teele 28 ja tabati üheksa, vastastel oli see näitaja 5/17. Korvialust rohkem kasutav Kalev/TLÜ-l avaldus see märgatavalt ka statistikas, kui kahepunktiviskeid tabati 27/51. TalTech viskas 15 lähiviset vähem ja tabas neid lõpuks 20.

Damarcus Jamaal Harrison viskas Kalev/TLÜ parimana 24 punkti ja kogus 6 lauapalli. Michael Kyre Buchanan lisas 19 silma ja 5 lauapalli ning Ronald Eric McGhee Jr-i nimele jäi 11 punkti.

Oliver Metsalu ning Jaan Puidet tõid TalTechi eest võrdselt 16 punkti, kellest viimane võttis ka 7 lauapalli. Levi Martin Giese lisas 13 ning Gregor Arbet ja Norman Käbin kumbi 10 silma.