fbpx
Close

EELVAADE | Erineva emotsiooniga mängule tulevad Rapla ja Tartu ristavad piigid

-Arnas Velicka | Foto: Maria Kristiina Prass/Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

-Arnas Velicka | Foto: Maria Kristiina Prass/Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub reede õhtul Eesti fännide jaoks maiuspalana Rapla Avis Utilitas ja Tartu Ülikooli vastasseis.

Rapla Avis Utilitas – Tartu Ülikool
16.11.2018 kell 19.00, Rapla, Sadolin Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Viimati eelmisel laupäeval võõrsil Jurmalale kaotanud Rapla on kodumeeskonnana väga raskes olukorras, kuna tabeliseis nõuab neil igal juhul võitu. Hooaega kindlalt play-off sihtidega alustanud väikelinna tiim on hetkel 3 võidu ja 6 kaotusega 11. kohal. Tartu Ülikool on seni kogunud 5 võitu ja 3 kaotust ning tabelis annab see 6. positsiooni. Viimatise tulemusena on meeskonnal kaasas võõrsilt 93:74 võit Jekabpils/SMScredit.lv vastu.

Väga noore koosseisuga mängiva Tartu Ülikooli liidriteks on kerkinud kaks leedukat – alles 18-aastane tagamees Arnas Velicka ja 27-aastane äär Julius Kazakauskas. Esimesel on keskmiselt kirjas 21,4 punkti, 5,1 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja 2,5 vaheltlõiget ning teisel 17 punkti, 10,9 lauapalli, 5,6 korvisöötu ja 1,5 vaheltlõiget. Eestlastest on seni parimaid esitusi teinud 21-aastane Kregor Hermet (13,8 punkti ja 4,8 lauapalli) ja 19-aastane Märt Rosenthal 12,4 punkti ja 1,9 lauapalli).

Raplal on samuti oma liidrid välja kujunenud, kui Itaalia esiliigast naasnud tagamees Rain Veideman on keskmiselt visanud 17,2 punkti, hankinud 4,9 lauapalli, jaganud 3,8 söötu ja teinud 1,8 vaheltlõiget. Hunter Mickelsoni keskmised näitajad on olnud 15,4 silma, 7 lauapalli, 1,4 blokki ja 1,1 vaheltlõiget. Mullusest veidi nõrgemalt on hooaega alustanud ameeriklasest tagamees Dominique Hawkins, kellel seni kirjas 11,4 punkti, 4,3 korvisöötu ja 2,6 lauapalli.

Rapla peatreeneril Aivar Kuusmaal on tänavuse hooaja algus toonud tõenäoliselt palju halle juukseid juurde, kui esmasel komplekteerimisel ebaõnnestus keskmängija Wadly Mompremieri valik. Tema asemele toodud Ronald Delph pole seni vähemalt statistiliselt samuti veel tiimile olulist mõju suutnud avaldada. Lisaks on vigastusega pooltest kohtumistest eemale jäänud Ervins Jonats.

Tartu ja Rapla on eelmisel neljal hooajal osalenud aktiivselt Eesti meistriliigas medalite jagamisel ning 2017. aastal suutis Rapla paljusid üllatada ning poolfinaalis tartlased välja lükata, et ise finaalseerias mängida.

scroll to top