Maaülikool purustas esiliigas Betoonimeistri, G4S Noorteliiga alistas Rapla

-Ran Andre Pehka | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval toimus Saku I liigas kaks kohtumist – G4S Noorteliiga (2-2) võttis kodus vastu Rapla KK/Kohila (1-4) ning Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (3-2) võõrustas Betoonimeister/Tskk/SK Nordi (2-3).

Audentese Spordikeskuses peetud avamängus jäi võit kodumeeskonnale tulemusega 81:67 (22:12, 23:20, 21:12, 15:23). G4S-i noored mängumehed näitasid avaveerandajast alates kindlust ning juhtisid poolaja lõpuks 13 punktiga. Kolmas sett jätkus väljakuperemeeste dikteerimisel, kui esimese viie minutiga hoiti Rapla vaid 3 punkti peal. Viimasel neljandikul lasti külalistel vabamalt skoori teha, kuid kohtumise võitjas enam kahtlust ei tekkinud. Statistikas ilmnes kahe meeskonna suurim erinevus kolmepunktivisetes, mida G4S Noorteliiga tabas 35%-liselt (10/29) Rapla 13% (3/23) vastu.

Ran Andre Pehka kogus võitjate parimana 17 punkti ja hankis 8 lauapalli. Karl-Kristjan Karpin lisas 13 silmale 9 lauapalli (6 ründelauast). Markus Ilver tõi 12 punkti, võrdselt 10 punktiga panustasid võitu Kristjan Kokk ja Jaan-Erik Lepp (lisaks ka 7 söötu).

Rapla resultaadi eest kandis enim hoolt Kustas Põldoja, kelle arvele jäi kaksikduublit tähistavad 22 punkti, 13 lauapalli ning ka 4 vaheltlõiget. Martin Limberg viskas 13 punkti ja hankis 7 lauapalli, Jan-Märten Ratase kontosse kirjutati 10 silma.

Tartus peetud mängus alistas Maaülikool võimsa avapoolaja järel Betoonimeistri suurelt 113:62 (32:15, 34:21, 20:17, 27:9).  Väljakuperemehed kallutasid jõudude vahekorra enda kasuks esimese veerandajaga, mis võideti 17 punktiga. Poolaja lõpuks oli vahe paisunud juba 30 silmani ning mängupilt ei muutunud ka pikema pausi järel. Agressiivse kaitsemängu tulemusel lubati külalistel viimase 20 minuti jooksul visata 26 punkti. Betoonimeistrile kogunes mängu lõpuks koguni 31 pallikaotust, samuti jäädi alla ründelauas (3:16), mis andis Maaülikoolile võimaluse sooritada 30 pealeviset rohkem.

Maaülikooli poolelt tegid taaskord head etteasted vennad Russakud – Joosepi arvele jäi 22 punkti, 7 lauapalli, 4 söötu ja 6 vaheltlõiget, Jaagup lisas 18 silma. Head tabavust näitasid ka Jan Samuel Vogelainen, kes 12 minutiga viskas 17 punkti (visked väljakult (5/7) ning Gert Kaldmäe, kelle nimele jäi 16 punkti (visked väljakult 8/9) ja 5 lauapalli.

Betoonimeistri eest tõid võrdselt 19 punkti Siim Laur (visked väljakult 8/9) ja Aivar Grüning (lisaks 6 lauapalli, 4 söötu ja 3 vaheltlõiget). Karl Holm lisas 15 punkti, kuid patustas ka 11 pallikaotusega.