Viimasel veerandajal mängu põnevaks ajanud Valga-Valka pidi VEF-i paremust tunnistama

-BC Valga Maks&Moorits | Foto: BC Valga Maks&Moorits Facebook

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga neljapäevases ainsas mängus pidi BC Valga-Valka Maks&Moorits tunnistama võõrsil Riia VEF-i paremust.

Riia VEF – BC Valga-Valka Maks&Moorits 96:78 (23:17, 19:9, 25:28, 29:24)

Kohtumine algas paremini piirilinna meeskonna jaoks, kui Clayton Wilsoni kahe tabava kaugviske toel mindi 8:5 juhtima. Kristaps Miglinieksi kolmepunktiviskest oli Valga veel 13:12 peal, kuid seejärel tegi VEF 6:0 spurdi ning veerandaeg võideti 23:17.

Võõrustajad kontrollisid lauavõitlust ja Valgale valmistas raskust isegi viskele pääseda. Ligi seitse minutit õnnestus VEF-il vastased nulli peal hoida, kuid sellest hoolimata suutsid külalised puhkepausiks vahe hoida 16 punkti peal.

Teist poolaega alustasid riialased kahe pallikaotusega ja see võimaldas Valgal teha esimeste minutitega 7:3 spurdi. Mitmel korral üritati kümnepunkti piir murda, kuid VEF-il olid vastused olemas ning 2.48 enne viimase neljandiku algust oli Valga jaoks kaotusseis paisunud 20 punktile. Sellest ei lastud aga end häirida – Wilson tabas kaks kaugviset ning realiseeris sama palju vabaviskeid, vähendades vahe nii 13 silmale.

Ameeriklasest tagamängija eestvedamisel said tiimikaaslasedki enesekindlust juurde. Kristaps Miglinieks ja Martin Jurtom tabasid samuti kaugelt, mis tähendas, et 7.55 enne mängu lõppu oli VEF-i suurest eduseisust alles jäänud vaid kaheksa punkti, misjärel nende peatreener Janis Gailitis oli sunnitud ka aja maha võtma. Peagi suutis kodumeeskond taas turvalise kümnepunktilise vahe kätte võidelda, aga Valga sai samuti vajalikel hetkedel palli korvi saadetud.

Vanameister Kristpas Janicenoks viskas seevastu lühikese ajaga viis valusat punkti ning kaugviske tabas ka Andris Misters. 3.24 enne lõpuvilet oli Valga jaoks kaotusseis 71:90 ja siit enam ei õnnestunud tagasi tulla.

VEF-i eest viskas Andris Misters 17 punkti ning Kristaps Janicenoks lisas 14 silma. Mareks Mejeris sai kirja 11 punkti ja Roberts Stumbris toetas omasid 10 silmaga.

Clayton Wilson kerkis Valga-Valka poolelt üleplatsimeheks 22 punktiga (kolmesed 6/9). Kristaps Miglinieks tõi 15, Guntis Sipolinš 11 ja Dashawn King 10 silma. Martin Jurtom lisas 8 punkti, võrdselt 6 punkti viskasid Timo Eichfuss ja Carl Anthony Montgomery, kellest viimane kogus ka 11 lauapalli.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub homme, 16. novembril üks mäng, kui Rapla Avis Utilitas võõrustab Tartu Ülikooli võistkonda.