EELVAADE | Favoriidikoorma endale saanud Pärnu sihib poolfinaali kohta

-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti Meistriliigas on teisipäeval, 16. aprillil veerandfinaalseeria kolmandas mängus vastamisi Rapla Avis Utilitas ja Pärnu Sadama, kellest viimane tagaks võidu korral koha poolfinaalis.

Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam
16.04.2019, kell 19:00, Rapla, Sadolin Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Rapla meeskond oli põhiturniiril kahel korral Pärnust parem, platseerus tabelis seitsmendaks ja sai play-offiks koduväljakueelise. Kõik see enam aga ei loe, sest veerandfinaalis on Pärnu võtnud ise kaks kindlat võitu: 83:60 ja 82:57. Hooaja jooksul keskmiselt 79,3 punkti visanud Rapla on nüüd selgelt alla oma võimete tegutsenud. Kindlasti tuntakse puudust ka oma põhimehest Dominique Hawkinsist, keda vaevab hüppeliigesevigastus, aga viimases mängujärgses intervjuus tõdes peatreener Toomas Annuk, et ameeriklane pole ka kolmandas kohtumises platsile tulemas. Seevastu põhihooajal keskmiselt 77,2 punkti toonud pärnakad on end ületanud ja 5,3 punkti enam suutnud kirja saada.

14. aprilli mäng oli küllaltki sarnase stsenaariumiga seeria avakohtumisele. Rapla tegi parema alguse, aga poolaja lähenedes kogus Pärnu hoogu ning puhkepausile minnes oli vahe mõne punkti suurune. Kolmandal ja neljandal veerandajal Raplale sõnaõigust ei jäetud. Kui esimeses mängus viskas Pärnu teisel poolajal 54 silma 28 vastu, siis teises 43 punkti 25 vastu. Pärnu edu võtmeks saab nimetada paremat visketabavust, mis oli kummaski kohtumises vastavalt 50% ja 45%, Raplal 33% ning 32%. Tegutsetud on Raplast ka meeskondlikumalt, kui korvisöötude näitaja oli vastavalt 25:12 ja 24:16.

Demetre Rivers on kahe viimase mängu kohta visanud keskmiselt 17,0 punkti. Mihkel Kirves on lisanud 14,0 ja Justin Alexander Alston 12,0 punkti. Alston on võtnud mõlemas kohtumises ka 10 lauapalli. Sven Kaldre on kerkinud Rapla suurimaks skooritegijaks 14,0 punktiga. Hunter Mickelson järgneb 10,0 ja Gregor Ilves 8,5 punktiga. Mickelson on kätte saanud veel 8,5 ning Ervins Jonats 6,5 lauapalli.