fbpx
Close

Pärnu võttis taas kindla võidu ja on 40 minuti kaugusel poolfinaalist

-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas alistas Pärnu Sadama meeskond pühapäevases veerandfinaalmängus 82:57 Rapla Avis Utilitase ja asus seeriat 2:0 juhtima.

Pärnu Sadam – Rapla Avis Utilitas 82:57 (15:14, 24:18, 21:9, 22:16)

Avamängu 83:60 võitnud Pärnu meeskond jäi nüüd küll 4:12 kaotusseisu, aga esimene veerandaeg siiski 15:14 võideti ning poolaeg kuulus neile 39:32. Raplale sai saatuslikuks kolmas veerandaeg, kus pärnakad vaid vaba- ja lähivisete toel said kirja 21 silma ning tugeva kaitsega hoiti külalised 9 punkti peal. Viimase neljandiku keskpaigas oli vahe paisunud juba 26 punktile ja nii, nagu seeria esimeses mängus, polnud ka sel korral viimaste mänguminutite eel võitjas enam kahtlust.

Viskeprotsendiks jäi Pärnul 45 ja Raplal oli selleks 32%. Lauavõitluses oli samuti kodumeeskond 44:39 parem ning hüppeliigese vigastusest taastuva põhimängujuhi Dominique Hawkinsita Raplale oli valukohaks ka korvisöödud, mida anti küll 16, aga Pärnu sai neid statistikasse 24. Viskekindlusega olid raskustes Indrek Kajupank ja Brian Williams, kes suutsid kahepeale 16 üritusest vaid ühe lähiviske tabada.

Demetre Rivers kerkis Pärnu parimaks 21 punktiga. Justin Alexander Alston ja Mihkel Kirves tegid kaksikduubli, kui said enda nimele vastavalt 14 ning 13 punkti ja mõlemad võtsid ka 10 lauapalli. Karl-Martin Kask lisas 10 silma ja 6 lauapalli.

Hunter Mickelson viskas Rapla eest 13 ja Sven Kaldre 12 punkti. 10 silma tõi Gregor Ilves ja Ronald Delph kogus 8 punkti.

“Oleme kümne minuti möödudes täiesti küpsed: vaatame pealt, kuidas Pärnu mängib. See pole vabandus, aga igale meeskonnale avaldab mõju, kui resultatiivseim punktitooja [Dominique Hawkins] on puudu. Vaatasime küll videost enda eksimused ja Pärnu asjad läbi, kuid pärast esimest kümmet minutit tuleb kas füüsiline väsimus või vaimne pinge ning siis hakkab kõik allamäge minema,” rääkis Rapla peatreener Toomas Annuk Delfi vahendusel, lisades lõpetuseks, et Hawkins proovis laupäeval küll paar jooksusammu teha, aga pigem teda teisipäeval platsil ei näe.

“Saame tagaliini surve alla ja nad ei saa neid viskeid, mida tahavad, võtta. See mõte ja stiil toimib praegu. Kaks mängu on näidanud, et teisel poolajal nad väsivad, me jaksame rohkem ja saame nii hoida survet peal. Rünnak on küll natuke krambis – selline publik ja kodumängudes ikka natuke tuleb pinget peale. Sõnum [järgmiseks mänguks] on sama, mis peale esimest võitu: seni, kui pole kolme võitu, mängime nullist,” ütles Pärnu meeskonna peatreener Heiko Rannula.

Seeria kolmas kohtumine toimub 16. aprillil Raplas. Pärnul on vaja veel ühte võitu, et jätkata hooaega poolfinaalis BC Kalev/Cramo vastu.

scroll to top