Kaksikduubli teinud Raieste ja üleplatsimeheks kerkinud Valge aitasid koduklubide duublid võidule

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Hispaanias oma koduklubide duubelmeeskondade eest madalamates liigades mängivad Sander Raieste ja Robert Valge said nädalavahetusel tunda võidurõõmu.

Sander Raieste ja Baskonia duubelmeeskond said pühapäeval tugevuselt kolmandas liigas ehk LEB Platas koduväljakul kindlalt 95:67 (22:19, 20:13, 28:17, 25:18) jagu Vic’ist.

Algviisikus alustanud Raieste viibis väljakul 27 ja pool minutit, mille jooksul viskas ta 11 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 0/4, vabavisked 1/2), võttis 11 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning tegi 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Tema takistamisel tehti üks viga.

Üleplatsimeheks kerkis Raieste meeskonnakaaslane Miguel Gonzalez, kelle arvele kogunes 27 punkti. Kaotajate resultatiivseim oli 17 punkti visanud Roger Fornas.

Baskonia duubelmeeskond ehk sponsorinime järgi Baskonia Grupo Eleyco jätkab tabeli alumises grupis üheksa võidu ja üheksa kaotusega kuuendal kohal.

Robert Valge ja Burgose San Pablo duubelmeeskond alistasid laupäeval tugevuselt neljandas liigas EBA-s koduväljakul võimsa viimase veerandi toel Valle de Egüesi 90:88 (19:24, 22:23, 15:25, 34:16).

Algkoosseisus alustanud Valge teenis mänguaega 33 minutit ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 27 punkti (kahesed 7/11, kolmesed 2/10, vabavisked 7/9). Lisaks kogunes tema arvele 5 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Tema takistamisel tegid vastased koguni 8 viga.

Valle de Egüesi resultatiivseimad olid Javier Lacunza ja Federico Villagra, kes viskasid mõlemad 19 punkti.

Burgose duubelmeeskond ehk sponsorinime järgi Nissan Grupo de Santiago hoiab voor enne põhiturniiri lõppu A-A-alagrupis 14 võidu ja 11 kaotusega kuuendat kohta.