Algviisikusse edutatud Siim-Sander Vene aitas Gran Canaria lähikonkurendi vastu võidule

-Siim-Sander Vene | Foto: CB Gran Canaria Facebook

Hispaania korvpalli kõrgliigas oli Siim-Sander Vene kodumeeskond Gran Canaria Herbalife võõrsil 93:88 parem Fuenlabrada Montakit tiimist, kelle ridadesse Eesti koondise ääremängija tänavu ka lühikest aega kuulus.

Gran Canaria asus esimesel veerandajal 24:20 juhtima ja poolajaks oli eduseis 42:39. Kolmas veerandaeg kuulus samuti külalistele 24:23, aga vahe oli vaid neljapunktiline ning viimasesse kümnesse minutisse põnevust veel jagus. Gran Canaria pääses 76:66 ette, ent paari minutiga tegi Fuenlabrada 6:0 spurdi. 72:79 kaotusseisust vastas Gran Canaria omakorda 8:3 ja neljast punktist lähemale võõrustajad enam ei pääsenud.

Siim-Sander Venele usaldati koht algviisikus ning kokku sai ta mänguaega 18,5 minutit. Selle jooksul tõi ta 4 punkti (kahesed 2/2), võttis 3 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike, viskeblokeeringu, 4 pallikaotust ja ühe isikliku vea. Marcus Eriksson viskas Gran Canaria parimana 20 punkti, Fuenlabrada resultatiivseim oli Luka Rupnik samuti 20 punktiga.

Turniiritabelis jätkab Gran Canaria (10-17) 13. kohal. Sama saldoga Fuenlabrada on kahe koha võrra tagapool.