Kolm kaugviset tabanud Treier ja bloki pannud Veideman aitasid koduklubid võidule

-Kaspar Treier | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Pühapäeval käisid väljakul kõik kolm Itaalia esiliigas mängivat eestlast – Kaspar Treieri ja Rain Veidemani koduklubid said kirja võidud, Mikk Jurkatamme oma pidi leppima kaotusega.

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight alistas võõrsil Imola Le Naturelle Basketi 84:79.

Montegranaro võitis avaveerandi 20:16, juhtis poolajaks 40:30 ning kolmanda perioodi lõpuks 67:54. Viimane veerand kuulus küll Imolale, kuid kaotusseisust nad enam välja tulla ei suutnud.

Pingilt mängu sekkunud Treieri arvele kogunes 20 mänguminutiga 11 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 3/7), 7 lauapalli ja 3 isiklikku viga.

Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea sai koduväljakul kindlalt 81:66 jagu Forli Unieurost.

Avaveerandi 18:16 võitnud Mantova jäi teisel neljandikul kahe punktiga taha (22:24), kuid tegi seejärel 19:6 spurdi ja juhtis poolajaks juba 41:30. Kolmanda veerandaja järel juhiti 56:42 ning viimane neljandik võideti 25:24.

Algviisikus alustanud Veideman viibis väljakul 27 minutit, mille jooksul viskas ta 9 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 1/3), võttis 3 lauapalli, jagas kaaslastele 5 resultatiivset söötu, blokeeris ühe vastaste pealeviske, sooritas 2 vaheltlõiget ning tegi ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga. Tema takistamisel tegid vastased 3 viga.

Mikk Jurkatamme koduklubi Ravenna OraSi jäi koduväljakul lisaajal 90:92 alla Piacenza Bakeryle.

Ravenna juhtis avaveerandi järel 19:17 ning poolajaks 45:38. Kolmanda veerandaja järel juhtis kodumeeskond veel 60:56, kuid normaalaja lõpuks oli seis viigis 79:79. Lisaajal viskas Piacenza aga 13 punkti Ravenna 11 vastu.

Jurkatamm alustas küll algviisikus, kuid mängis vaid 7 minutit ning punktiarvet selle ajaga ei avanud, visates mööda ühe kahese. Tema arvele jäi üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

Montegranarol on üks voor enne põhiturniiri lõppu tabelis kirjas 23 võitu ja kuus kaotust, mis annab neile Itaalia esiliiga ehk Serie A2 idadivisjonis kolmanda koha. Mantova jätkab 14 võidu ja 15 kaotusega kaheksandal tabelireal ning Ravenna hoiab 12 võidu ja 17 kaotusega üheksandat ehk viimast play-offi viivat kohta.