Järveläinen ja Plymouth Raiders kindlustasid play-off kohta, eestlaselt kaks resultatiivset mängu järjest

-Joonas Järveläinen | Foto: Damian Pudner

Joonas Järveläineni koduklubi Plymouth Raiders pidas sel nädalavahetusel Suurbritannia kõrgliigas kaks mängu, mis mõlemad lõppesid Raidersi jaoks võiduga.

Laupäeval alistati võõrsil endast liigatabelis koha võrra kõrgemal asetsev London City Royals 105:103.

Raiders kaotas avaveerandi 25:33. Royals sattus teisel veerandil üha paremasse hoogu ning pikale vaheajale mindi Raidersi poolt vaadatuna seisult 41:61. Kolmanda veerandi lõpuks suudeti vahe seitsmele punktile vähendada (75:82). Neljandal veerandil sulas vahe veelgi kuni eestlase tabav kaugvise 6:47 enne mängu lõppu Plymouthi üle tüki aja juhtima viis (88:87). Edasine mäng kulges punkt-punkti heitluses, kuid otsustavatel hetkedel kindlamalt tegutsenud Plymouth kirjutas endale tabelisse selle hooaja 14. võidu.

Algviisikusse kuulunud Järveläinen viibis platsil 27 minutit, mille jooksul kanti tema arvele 18 punkti (kahesed 5/10, kolmesed 2/4, vabavisked 2/2), üks lauapall, üks vaheltlõige ja neli isiklikku viga. Plymouthi resultatiivseim oli 21 punktiga Devontavius Payne.

Pühapäeval võttis Plymouth koduväljakul vastu autsaider Worcester Wolvesi (5-24) ning alistas külalised tulemusega 106:83.

Kui esimesel veerandajal suutsid külalised võõrustajatega veel sammu pidada (22:18), siis poolajaks oli Raiders oma eduseisu juba 50:37 peale kasvatanud. Teine poolaeg mängu muutust ei toonud ning Plymouth purjetas kindlalt võidusadamasse.

Järveläinen usaldati peatreeneri poolt ka selles mängus põhiviisikusse ning ta ei petnud taaskord treeneri ootusi, tuues ligemale 28 mänguminuti juures 15 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 3/5), ühe korvisöödu ning kaks vaheltlõiget. Üleplatsimeheks kerkis  24 punktiga Järveläineni meeskonnakaaslane Rashad Hassan.

7. kohta hoidva Raidersi (15-15) järgmine mäng leiab aset sel kolmapäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi liiga liidri London Lionsiga (24-5).