fbpx
Close

Andres Sõber pärast Kadrina Karude võidukat hooaega: meil on meeldiv kohustus edasi panna

-Andres Sõber | Foto: Siim Semiskar

-Andres Sõber | Foto: Siim Semiskar

Tänavusel hooajal Eesti korvpallis palju kõneainet pakkunud Andres Sõber ja Kadrina Karud lõpetasid oma hooaja positiivselt, kui laupäeval võideti Jõhvis teise liiga võitjakarikas. Kogenud peatreener oli pärast võidukat finaalturniiri spordihalli ees parklas Korvpall24.ee portaalile intervjuud andes sündmustega loomulikult väga rahul.

“Väga hea tunne on. Ma sellises vanuses emotsioonidesse väga ei jaksa minna, aga ise ei saa veel aru, küll tuleb järgmistel päevadel. Võit võiduks, aga üheksa kuud me möllasime järjest ja resultaat oli 17 võitu ja 1 kaotus,” sõnas Sõber muheledes.

“Noored poisid möllasid tublisti ja vanematega vedas kõvasti, kolmik (Lauri) Mets, (Raimond) Tribuntsov ja Allan Ehte… ning need, kes lõpuks juurde tulid – Gregory (Foster) ja Gert (Kullamäe) – neist ei maksa rääkidagi. Esimene mees oli mänguliselt väga kõva, aga Gert tõmbas selle tiimi nii monoliitseks,” tõi Sõber välja võidu põhjuseid.

Karude jaoks finaalturniiri kumbki mäng kriitiliseks ei muutunudki, kui poolfinaalis kugistati Rae Koss/Hansaviimistlus tulemusega 86:68 ning finaalis KK Hito/BC Karjamaa numbritega 112:87.

Sõber: “Ma mõtlesin enne turniiri taktikat ka veidi, et ei hakka väga vastastele peale käima ning võtame oma tsoonis kaitses. Vastased muutusid ebakindlaks ja ütleme ausalt, et ega siin kordagi sellist tunnet ei olnud, et (võiks kaotada). Meil oli pidevalt mõni käik juurde panna ja meie poiste enesekindlus mulle meeldis.”

Kadrina Karud tagas endale uueks hooajaks pääsu ka esiliigasse, kuid kogenud peatreener selles vallas veel täpsemaid plaane teinud ei ole ja jäi oma vastuses kahetimõistetavaks. “Me jätkame igal juhul, aga plaane, kui selliseid, (pole teinud). Kindlasti osad mängijad lähevad minema ja kedagi tuleb juurde tuua. Koha (esiliigas) oleme kätte saanud ja vaatame nüüd edasi. Kadrina vald meid toetab hästi ja meil on meeldiv kohustus veel edasi panna.”

“Eraldi ma tahaks kiita Raivot (mänedžer Raivo Tribuntsov – toim.), kes teeb nüüd seda värki, mida mina Tarvas pikka aega tegin. See, kuidas ta asja südamega teeb… ega muidu ei tilguks siin ringi ka, kui ausalt ütlen,” andis Sõber au Kadrina tiimi igapäevase asjaajamisega tegelevale mehele.

Kõigi nelja finaalturniirile jõudnud tiimi kohta jagus Sõbral kõvasti kiitust ning tema sõnul mängiti Jõhvis hingestatumat korvpalli, kui paljudes meistriliiga mängudes näha saab. “Need neli võistkonda kõik panid täiega. Kalev/Cramo omavahelist keemiat ei anna nende nelja tiimiga võrreldagi. Ma ei tahagi seal kõrgema asja sees enam olla. Pigem mängid ükskõik, mis liigat, aga selline võitlus on nii kõva.”

Finaalturniiri Jõhvi toomist kiitis Sõber väga: “Vaata, kui palju rahvast oli. Mõne Eesti-Läti liiga mänguga ei anna võrreldagi. Hullumeelne värk.”

“Väga positiivne hooaeg!” võttis Sõber aasta kokku ja istus rahulikult mikrobussi.

scroll to top