fbpx
Close

Allan Ehte: Fosteri ja Kullamäe liitumisel saime uue hingamise ja sellest hetkest läks hoopis lõbusamalt

-Allan Ehte | Foto: Siim Semiskar

-Allan Ehte | Foto: Siim Semiskar

Kadrina Karude edukas hooaeg Saku II liigas kulmineerus finaalkohtumisega Jõhvis, kus saadi kindel 112:87 võit kodusaalis mänginud KK Hito/BC Karjamaa üle. Mängujärgselt jagas Korvpall24.ee portaalile muljeid Karude kapten Allan Ehte.

“Väike vibra oli sees enne mängu,” tunnistas Ehte pärast finaalmängu võitu, kuid lisas, et poolfinaalis oli ebakindlust rohkem. “Poolfinaali võit tõmbas pingeid maha, aga sellegipoolest tahtsime võita. Täna (laupäeval – toim.) oli samamoodi, algus oli nagu ta oli. Saime tegelikult hästi minema, aga me teadsime, et nad on kogenud meeskond, nad viskavad hästi ja neil on paar suurt meest – (Edvard) Trumm ja (Veiko) Simm. Tõmbasime nende pealt kokku ja samas üritasime mitte lasta neil väljast visata. Kaitses rabelesime kõvasti, kuigi nad panid meile peaaegu 90 punkti. Väga raske mäng oli ja müts maha vastaste ees, ka nemad on teinud vägeva hooaja,” rääkis finaalmängus paremuselt teise mehena 27 punkti visanud Ehte.

Kadrina Karud näitasid suurepärast minekut kogu hooaja jooksul – 18-st mängust kaotati vaid üks (15. jaanuaril jäädi võõrsil 69:71 alla Rae Koss/Hansaviimistlusele). “Statistiliselt ja tulemusi vaadates tundus nii. Iga mäng oli alguses keeruline, aga kui kord juba jooksma saime, siis oli meid raske peatada. Me oleme kõik heas vormis ja kõik on kõvasti trenni teinud. Ühise eesmärgi nimel oleme seda asja siin ajanud. Müts maha kogu tiimi ees,” tunnustas Ehte meeskonnakaaslasi.

Hooaja jooksul pakkusid kõneainet Kadrina Karude huvitavad täiendused. Veebruari keskel liitus meeskonnaga legendaarne viskekahur Gert Kullamäe, kes hooaja esimeses pooles pidas Eesti-Läti ühisliigas mängiva Tallinna Kalev/TLÜ peatreeneri ametit. Finaalturniiril säras veebruari lõpus Kadrina Karudega liitunud ameeriklasest tagamängija Gregory Foster, kes viskas finaalis KK Hito/BC Karjamaa vastu 36 punkti ja tõi viies mängitud kohtumises keskmiselt 34,2 punkti.

“See oli jackpot meie meeskonna jaoks,” ütles Ehte oma ameeriklasest meeskonnakaaslase kohta. “Sellisest mängijast meil puudus oligi. Selline tagumine playmaker, kes on kogenud, söödab hästi, viskab… nägite ise, kui kiire ta on. Ja Gert ka muidugi. Nende liitumine aitas emotsionaalselt. Sellest hetkest läks asi hoopis lõbusamalt. Saime uue hingamise. Gregory tõi meeskonda uut energiat ja värskust ja noored arenevad tema kõrval.”

Koguni kolmel korral kuu parimaks mängijaks valitud Ehte tegi tänavu kaasa 15 mängus, mille jooksul kogus keskmiselt 26,5 punkti, 7,1 lauapalli ja 4,4 korvisöötu. Tulevikuplaanide kohta vastas 32-aastane mängija: “Andres (Sõber) on juba vihjanud, et paneme järgmine aasta edasi. Mul sünnib nüüd laps ja vaatan, kuidas see pereelu olema hakkab. Kui töö kõrvalt aega on, siis kindlasti. Ma arvan, et ilma selleta oleks keeruline, korvpallihull nagu ma olen. Suvel vaatame, mis mõtted meeskonna mänedžmendil on. Põhieesmärk on täidetud.”

scroll to top