Kristjan Kitsing: kui suvel tuleb hea pakkumine, siis kindlasti tahaks välismaale minna

-Kristjan Kitsing | Foto: TTV

Kalev/Cramo eestlasest mängumees Kristjan Kitsing käis eelmisel nädalal külas Tallinna Televisiooni saates „Spordisõbrad“ ja rääkis ülemöödunud nädalavahetusel lõppenud Eesti-Läti korvpalliliiga finaalturniirist ja enda võiduviskest.

Lisaks sellele tuli juttu veel käimasolevast VTB ühisliigast ja Eesti meistrivõistlustest ning ääremängija avaldas ka, et sooviks sobiva võimaluse korral karjääri välismaal jätkata.

Intervjuu Kristjan Kitsinguga (3.30-10.15)

Eesti-Läti korvpalli liiga on läbi saanud, teile pronksmedalid. Kas on väike pettumus veel hinges sellest final fourist?

Jah, kindlasti. Meie peamine eesmärk oli võita ja selles osas läks kehvasti.

Mis lugu teil selle Riia VEF-iga on, et poolfinaalis te neile kaotasite? Tänavu olete kokku neile viis mängu kaotanud. Päris must saldo.

Jah, kahjuks küll. Me ei ole suutnud murda nende mängu. Nad on meie jaoks ebameeldiv vastane, kuna me ei suuda kaitses neid kinni saada.

Ometigi tundub paberile vaadates, et olete mingil määral sarnased satsid. Ajate tempo ülesse ja viskate hästi kolmeseid.

Tempo meeldib tõesti mõlemale meeskonnale ja samamoodi ka viskamine, aga miskipärast ei ole me suutnud neid kinni saada.

Samas tegelikult tundub, et te justkui leidsite mingi relva nüüd final fouri poolfinaalis, sest esimesel poolajal ja veel teise alguses juhtisite 17 punktiga. Tundus, et nüüd olete leitud tee, kuidas VEF-i peatada, aga mis juhtus?

Esimene poolaeg oli tõesti hea. Juhtisime, aga teisel poolajal suutsid nad meid kuidagi ära lõigata üksteisest ja tekkis peataolek. Me ei suutnud väljamängitud kohti ära realiseerida ja nii see läks.

Jäi mulje, et selle hetkeni, kuni see edu kasvas, mängisite ladusat ja kiiret korvpalli, aga siis hakkasite mängima pikemaid rünnakuid. Kas oli teadlik või juhuslik, et nii läks?

Eks see oli ka tingitud sellest, et me ei saanud kaitses teisel poolajal pidama. Esimesel poolajal saime kaitses laua maha ja kiirelt jooksma ning see meie relv oligi. Teisel poolajal see ei õnnestunud ja sellepärast tekkisidki ümmargused rünnakud.

Sa oled mänginud erinevates liigades. Kuidas sulle Eesti-Läti liiga formaat meeldis? Kuidas sa selle hooaja kokku võtaksid? Kas oli positiivne kogemus?

Kindlasti oli positiivne. Lisas liigasse põnevust. Eelmistel aastatel on olnud ainult 7-8 meeskonda, aga seekord oli päris palju. Nüüd oli rohkem erinevaid mänge ja põnevust.

Rääkides kolmanda koha mängus Ogre vastu, siis see rünnak vist päris niimoodi plaanitud polnud. Milline oli tegelik plaan?

Plaanis oli pall mängu panna ja luua teravust ning edasi vaadata, aga seal tekkis tõesti paha moment, kuid õnneks Martin (Dorbek – toim.) leidis mind.

Kas otseselt kellegi peale välja joonistatud olukorda ei olnud?

Jah, otseselt välja ei olnud joonistatud.

Kui pall käest teele läks, kas siis oli kohe tunne, et on sees ka?

Ikka jah.

Kas Sa oledki selline külma kõhuga tüüp ja teadsid, et kui viimasel sekundil pall kätte jõuab, siis läheb?

Sellel hetkel jah. Seal ei olnud midagi mõelda. Tuleb lihtsalt panna, sest aega oli ka nii vähe, et muud ei olegi midagi teha.

Kui vajalik see võiduvise Sinu hinnangul Kalevile kogu hooaja mõistes olla võib, sest ütleme ausalt, et kui sealt oleks tulnud neljas koht, siis see oleks olnud üsna must märk ka järgnevateks mängudeks.

Võtsime sellest viimasest olukorrast maksimumi, aga neljas koht oleks tõesti väga paha olnud. See VEF-i mäng kripeldas veel enne mängu ka, aga hea, et nii läks.

Räägime veidi ka VTB ühisliigast. Praegu olete minemas play-offi kursil. Kalev teadupärast ei ole kunagi VTB-s play-offi pääsenud. Kas vaatate juba play-offi poole ka? Mida nüüd teha, et see kaheksas koht ikka kotti ära tuleks?

Me võtame mäng korraga. Kindlasti tuleb võita nii palju kui võimalik. Nüüd eelseisev mäng on meil Permiga (Permi Parma – toim.), mis tuleb kindlasti ära võtta (Cramo võitiski selle kindlalt 105:75 – toim.). Eks, siis lõpus näeb. Avtodor (Saratovi Avtodor – toim.) on ka hästi mänginud siin viimasel ajal ja neil just oli Kubaniga hea mäng. Raskeks läheb, aga anname endast parima.

Kui rahul Sa enda senise hooajaga oled nii, siis Eesti-Läti ühisliigas kui ka VTB-s?

Ma arvan, et mul on normaalselt läinud. Need plaanid, millega ma siia Kalevisse tulin ja kuidas ma rotatsioonis olen, sellega olen rahul.

Sa oled mänginud ka välismaal. Olid nii Taanis kui ka Argentinas, aga kas sind täna ei tõmba välismaale või kui tuleks hea pakkumine, siis täitsa kaaluksid?

Eks suvel ole näha, kui tuleb hea pakkumine, siis kindlasti tahaks minna.

Kas Sul on ka unistuste riik, kus tahaksid mängida?

Otseselt ei ole. Peaasi, et võimalikult hea liiga ja meeskond.

Keda eelistad (Eesti meistrivõistluste) veerandfinaal paarist Rapla-Pärnu ja keda ootad endale vastaseks?

Mõlemad satsid on võitlejad ja ei anna alla. Ma arvan, et meil ei ole vahet. Tuleb kõva võitlus igal juhul.