fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo heitleb tabeliliidriga, Tartu mängib kuuenda positsiooni peale ja Valga-Valka üritab paar kohta tõusta

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga põhiturniir hakkab vaikselt otsi kokku tõmbama. Kui pühapäeval, 24. märtsil toimuvad kolm viimast mängu, siis päev varem peetakse ära neli kohtumist ning Eesti klubidest on võistlustules BC Kalev/Cramo, TalTech, BC Valga-Valka/Maks&Moorits ja Tartu Ülikool. Ainsas Läti klubide omavahelises mängus lähevad vastamisi BK Ogre ja Valmiera Glass VIA.

BK Ventspils – BC Kalev/Cramo
23.03.2019, kell 17.00, Ventspils, Olimpiskais centrs “Ventspils”
Ülekanne: Delfi LV, Best4Sport TV, Tallinna TV

28. septembril juhatasid Kalev/Cramo (24-2) ja Ventspils (26-1) omavahelise mänguga Eesti-Läti ühisliiga hooaja sisse. Kahe kohaliku suurklubi vastasseis möödus tasavägiselt ning selle kinnituseks oli Kalev/Cramo küll kolm veerandaega järjest parem, aga seda vaid ühe punktiga. Nii algas viimane neljandik seisult 71:68. Külalismeeskond jõudis 7.55 enne lõpuvilet küll kolme punkti kaugusele, aga sealt edasi sammusid kalevlased eest ära ning said kokkuvõttes kirja 97:85 võidu. Chavaughn Lewis kogus 17 punkti, Ventspilsi resultatiivseim oli Jonathan Arledge 19 punkti ja 11 lauapalliga.

Ventspilsi jaoks on põhiturniiri viimane mäng just Kalev/Cramo vastu. Kui see suudetakse võita, siis esikoht turniiritabelis oleks kindlustatud – Riia VEF-il on küll sama palju võite kirjas, ent Ventspils on nad kahel korral tänavu alistanud. Juhul, kui Kalev/Cramo võidab Ventspilsi ja päev hiljem ka BK Liepajat, oleks esikolmik kõik 26 võidu peal ning nii läheks korvide vahe lugemiseks.

Ventspilsi resultatiivseimad on Rihards Lomažs ja Jonathan Arledge vastavalt 13,1 ning 12,6 punktiga. Ousmane Drame on kätte saanud 7,1 ning Janis Berzinš 6,1 lauapalli. Arnett Moultrie ning Reggie Lynch on toonud Kalev/Cramo kasuks keskmiselt 14,2 ja 13,6 punkti. Lynch on kogunud veel 6,0 lauapalli, Moultrie nimel on neid 5,6.

TalTech – BC Valga-Valka/Maks&Moorits
23.03.2019, kell 17.00, Tallinn, TalTech Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Valga-Valka (7-20) ja TalTech (15-12) kohtusid viimati 15. detsembril. Esimese veerandaja võitis TalTech napilt 20:18, aga poolajaks suudeti eduseis kasvatada 48:34 peale. Kolmanda veerandaja lõppedes juhtisid külalised 15 punktiga ja ka viimase neljandiku kaotasid võõrustajad 13:21, mis tähendas nende jaoks 23-punktilist kaotust. Toomas Raadik sai TalTechi eest kirja 19 punkti, Valga-Valka parim oli nüüdseks võistkonnast lahkunud Stephen Brown 22 punktiga.

Kummalgi meeskonnal suurt midagi enam kaalul pole. TalTech on kindlustanud viienda koha, mis annab play-offis vastaseks koduväljakueelist omava BK Ogre. Valga-Valka jaoks on hooaeg äärmiselt keeruliselt kulgenud ja play-off jäi püüdmatuks ka Eesti poolel. Viimases mängust loodetakse aga võit kätte saada, sest kui Valmiera Glass VIA kaotab Ogrele ja BK Liepaja BC Kalev/Cramole, tõuseb Valga-Valka tabelis veel kaks kohta. Valmieraga jäädakse samale pulgale, kuid Valga-Valkale annavad eelise omavahelised mängud, mis on 1:1 ja piirilinna meeskonna kasuks ühe enam visatud punktiga.

TalTechi parimad punktitoojad on Toomas Raadik ning Jaan Puidet keskmiselt 17,6 ja 13,4 punktiga. Puidet ja Levi Martin Giese’i on võtnud vastavalt 6,7 ning 6,4 lauapalli. Valga-Valka eest on Lynden Bernard Rose Jr visanud 13,3 ja Dashawn King 11,3 punkti. Rose’i nimel on ka 7,0 lauapalli ja Sade Aded Hussein on neid kätte saanud keskmiselt 6,3.

Betsafe Jurmala – Tartu Ülikool
23.03.2019, kell 18.00, Jurmalas valsts gimnazijas sporta zale
Ülekanne: Delfi LV

Tartu (13-14) ja Jurmala (13-14) jaoks algas tänavune hooaeg just omavahelise mänguga 29. septembril. Tartu asus 20:17 juhtima ning teisel veerandajal pandi Jurmala paika, kui visati 22 silma viie vastu ning poolaeg võideti 42:22. Kolmanda veerandajaga õnnestus Jurmalal küll neli punkti veel tagasi mängida, aga tartlased kompenseerisid selle viimasel neljandikul ning teeniti lõpuvile kõlades 79:59 võit. Märt Rosenthal viskas Tartu poolelt koguni 30 punkti. Kristaps Mediss jõudis Jurmala ridadest 17 punktini.

Viimati pidi Tartu Riia VEF-ilt vastu võtma koguni 58-punktilise kaotuse. Jurmalaga mängus ei tee Tartu poolelt kindlasti kaasa Tautvydas Šlezas ning küsimärgi all on ka Julius Kazakauskase osalemine. Kui Tartu võidab, on kuues koht kindlustatud. Muul juhul võib tekkida olukord, kus neil, Rapla Avis Utilitasel (kohtub viimases mängus Läti Ülikooliga) ja Pärnu Sadamal või Tallinna Kalev/TLÜ-l on ette näidata 13 võitu.

Niinimetatud surnud ringi korral, kui 24. märtsil alistaks Kalev/TLÜ Pärnu, jääks Rapla (omavaheliste mängude saldo 2:2) kaheksandaks ja Tartu (3:1) seitsmendaks ning Kalev/TLÜ (1:3) play-offist välja. Kui pärnakad peaksid Kalev/TLÜ-st paremad olema, platseerub Rapla (3:1) seitsmendaks ja Tartu (2:2) kaheksandaks ning Pärnu (1:3) jääks play-offist eemale. Jurmala kaotuse ning Kalev/TLÜ võidu korral oleks Jurmala (3:1) seitsmes ning Kalev/TLÜ (2:2) kaheksas, mis tähendaks, et Rapla (1:3) play-offi ei saaks. Jurmala kaotuse ja Pärnu võidu puhul oleks neil ja Raplal saldoks 2:2 ning sel juhul saaks määravaks korvide vahe.

Kaspars Vecvagars on Jurmala eest visanud keskmiselt 17,8 ning suure osa hooajast Jekabpils/SMScredit.lv meeskonnas pallinud Jurijs Aleksejevs 15,0 punkti. Aleksejevs on muuhulgas liiga parimana võtnud 9,4 lauapalli ning Carl Anthony Montgomery järgneb 7,3 lauapalliga. Arnas Velicka on Tartu poolelt toonud 19,2 ja Kregor Hermet 15,6 punkti. Tautvydas Šlezas ning Julius Kazakauskas on kogunud vastavalt 9,4 ja 8,5 lauapalli mängu kohta, kuid teadupärast mõlemad viimases kohtumises Riia VEF-i vastu ei osalenud. Paremuselt kolmas on Kregor Hermet, kes võtnud 5,8 lauapalli.

scroll to top