Tartu Ülikool/Kalev lõpetas ühisliiga põhiturniiri võiduga Audentese üle

-Kaire Asi ja Tartu Ülikool/Kalev | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikool/Kalev teenis ühisliiga põhiturniiri viimases mängus võidu, alistades reedel võõrsil tabelirivaali Audentese Spordiklubi 69:56.

Tartu Ülikool/Kalev võitis avaveerandi 20:15, kuid teisel perioodil tegi Audentes vahe tasa ja pääses kahel korral kahe punktiga juhtima. 40 sekundit enne teise veerandi lõppu tabas Belinda Lepmets kolmepunktiviske, mis taastas poolajaks külaliste minimaalse eduseisu – 33:32.

Tartlannad alustasid kolmandat veerandaega otsustava 13:2 spurdiga ning juhtisid perioodi lõpuks 54:42. Viimasel veerandajal kasvas külaliste eduseis vahepeal ka 19 punkti peale.

Võitjate 17-aastane liider Anna Gret Asi kogus 19 punkti, 4 lauapalli ja 7 korvisöötu. Kadri Uiga lisas 16 ja Eleriin Vaino 14 punkti, Sandra Reinvald tõi 8 silma ja 15 lauapalli.

Audentese parim oli Greeta Üprus, kes viskas 14 punkti, võttis 8 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Janett Perv ja Jane Svilberg lisasid vastavalt 12 ja 10 punkti, mõlemad võtsid ka 7 lauapalli.

Tartu Ülikool/Kalev kogus ühisliiga teises divisjonis 16 võitu ja 11 kaotust, mis annab neile hetkel 4. koha. Audentese Spordiklubil on nüüd kirjas 16 võitu ja 10 kaotust, millega hoitakse Tartu järel 5. kohta. Audentes lõpetab põhiturniiri teisipäeval, 26. märtsil G4S Noorteliiga vastu.