fbpx
Close

Nimekas NBA draftiekspert: Eesti uhkus Matthias Tass läheb iga vaatamisega paremaks ja paremaks

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

USA suurima spordikanali ESPN-i draftianalüütik Mike Schmitz tunnustas tänavu ainsa eestlasena NCAA finaalturniirile pääsenud Matthias Tassi arengut ja nimetas mängijat Eesti uhkuseks.

Tass on olnud Schmitzi radaril alates 2017. aasta jaanuaris peetud Läänemere karikaturniirist (BSBC), kus ta kogus U18 koondise ridades kolme mängu jooksul keskmiselt 27,4 minutiga 21,7 punkti ja 9 lauapalli ning pälvis turniiri kõige väärtuslikuma mängija tiitli.

Sama aasta juulis-augustis Tallinnas peetud U18 vanuseklassi B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste turniiri järel kirjeldas Schmitz Tassi kui vana kooli tüüpi mängijat, kes pole küll kõige atleetlikum, kuid mõjutab mängu oma jõu ja suurepäraste instinktidega. Eestlase tugevusteks pidas ta ennekõike väljakunägemist, suurt töövõimet, korvialust kaitsemängu ja visete blokeerimist, aga ka mängujuhile omast pallivaldamist ning mõlema käega haakviset.

Koduse turniiri kolmanda kohaga lõpetanud Eesti koondise kaptenina mänginud Tassi arvele kogunes keskmiselt 25 minutiga 11,4 punkti ja 8,4 lauapalli. Samuti valiti ta turniiri sümboolsesse viisikusse.

Kui Tass teatas 2017. aasta septembris, et liitub järgmisel hooajal USA üliõpilasliigas NCAA-s mängiva Saint Mary’s Gaelsi meeskonnaga, kirjutas Schmitz, et eestlasel on kõik eeldused areneda nelja aastaga mängijaks, kelle vastu hakkavad huvi tundma ka NBA meeskonnad.

Tänavu esimest aastat NCAA-s mänginud Tass esimestel kuudel palju mänguaega ei teeninud, kuid tõusis hooaja teises pooles meeskonna parimaks vahetusmängijaks, asendades enamasti keskmängijat Jordan Hunterit. Homme oma 20. sünnipäeva tähistav Tass oli üks seitsmest Gaelsi mängijast, kes tegi kaasa kõik tänavused 34 kohtumist. Tema arvele jäi keskmiselt 14,8 minutiga 3,7 punkti ja 3,1 lauapalli.

Saint Mary’se hooaja kõrghetk oli kahtlemata konverentsi turniiri finaalmängu võit NCAA tugevaimaks meeskonnaks peetud Gonzaga üle. Konverentsi võiduga teenis Saint Mary’s ühtlasi ka pääsu NCAA finaalturniirile ehk „märtsihullusele“, kus tuli paraku kohe avaringis alla vanduda valitsevale meistrile Villanovale. Kaotusele vaatama tegi Tass hea esituse ja kordas oma hooaja punktirekordit, visates 9 silma. Schmitz avaldas mängu järel eestlasest uustulnuka panuse üle heameelt, nimetades mängijat Eesti uhkuseks, kelle tase muutub aina paremaks.

scroll to top