Väga keerulises seisus Tartu peatreener Priit Vene: Kazakauskase mängimine laupäeval on lahtine

-Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on Olybet Eesti-Läti liiga põhiturniiri lõpusirgel ja viimased kaks mängu peetakse võõrsil ja järjestikustel päevadel. Et tabeliseisu osas on otsustav kohtumine viimane mäng, siis mängis meeskond Riia VEF-i vastu säästurežiimil ja võttis vastu kindla 41:99 kaotuse.

Riia Elektrumi Olümpiaspordi keskusesse oli mängu vaatama kogunenud paarsada inimest, nende seas ka ligi paarikümnepealine Tartu meeskonna fänniseltskond. Mängust jäi jalavigastuse tõttu kõrvale tsenter Tautvydas Šležas ning meeskonna kaptenit Julius Kazakauskast vaevas külmetushaigus. Väikeseks lohutuseks oli Rain Raadiku pikalt põlvevigastuspausilt naasmine.

Avapoolaja lõpuks juhtis VEF juba 42:23. Eriti selgelt pandi mängu jõujooned paika kolmandal veerandil, mille jooksul Tartu mängijatel oli tükk tegemist korvini jõudmisel. Et võidulootus oli juba kustunud, siis jagas peatreener Priit Vene mänguaega ühtlaselt kõikidele. Riia VEFi tiheda kaitse vastu õnnestus tartlastel veerandiga koguda vaid kaks punkti ja enne viimast neljandikku oli seis juba 75:25 ja võõrustajatel kukkus sisse ka veerandi lõpus teiselt poolt väljakut teele lastud viimase sekundi vise. Lõpusireeni kõlades näitas tabloo tartlastele karmi 41:99 kaotusseisu.

Patrik Saal kogus 22 mänguminutiga meeskonna parimana seitse punkti ja kolm lauapalli. Viis meest jäid võrdselt kuue punkti peale. Riia VEF-i parim oli Verners Kohs 21 punkti ja kolme lauapalliga. Arturs Ausejs lisas 15 punkti ja kaheksa lauapalli. Glenn Cosey viskas 14, Steve Zack 13 ja Kristaps Janicenoks 10 punkti.

Tartu Ülikooli peatreeneri Priit Vene sõnul jäädi vastase korraliku surve alla: “Kokkuvõttes võib öelda, et poistega on meeste vastu ikka keeruline. Jäime täna tempoga hätta ja nad panid kaitses kõva surve peale. VEF on praegu väga heas hoos ja seda näitavad nende esitused ka VTB liigas. Täna tegid nad professionaalidena oma töö ära. Mõttes teadsid meil ka kõik, et homme on tähtsam mäng ja mänguminutid said ka selle järgi jagatud. Eks homme paistab, kuidas tänane mäng mõjus – teeme hommikul trenni, vaatame asjad läbi ja õhtul on tulemus näha. Hetkel on lahtine ka Julius Kazakauskase homne mängimine. Tal lõi täna enne mängu palaviku üles ja pidi hotelli tagasi minema. Loodame parimat.”

Tartu Ülikoolil on nüüd enne põhiturniiri viimast mängu kirjas 13 võitu ja 14 kaotust, mis meeskonna hoiab hetkel veel kuuendal tabelireal. Play-offi koha osas viimase pingutuse saavad tartlased teha juba laupäeval, kui Jurmalas mängitakse sealse võistkonnaga, kel on Tartuga sama palju võite ja kaotuseid. Play-offi kohtade osas hingavad enne viimast vooru veel väga lähedalt kuklasse Rapla ja Pärnu.

Tartu Ülikooli ja Jurmala mäng algab laupäeval, 23. märtsil kell 18.00.