fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo ja Rapla lähevad võidujahile Lätti, Tallinna Kalev heitleb kodus

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub laupäeval kolm Eesti ja Läti klubide vastasseisu. Ainus Eestis peetav kohtumine leiab aset Sõle Spordikeskuses, kus Tallinna Kalev/TLÜ võõrustab BK Liepaja meeskonda, Lätis lähevad võistlustulle AVIS UTILITAS Rapla ja BC Kalev/Cramo.

Betsafe Jurmala – AVIS UTILITAS Rapla
10.11.2018 kell 18.00, Jurmala, Jurmalas valsts gimnazijas sporta zale
Ülekanne: Best4Sport TV, Delfi LV

Päeva esimeses mängus vastamisi minevad AVIS UTILITAS Rapla ja Betsafe Jurmala on Eesti-Läti korvpalliliigas omavahel juba kohtunud, kui 7. oktoobril kaotasid Hunter Mickelsonita mänginud raplalased kodusaalis 68:71.

Jurmala on kaotanud kolm viimast mängu, viimati jäädi nädala eest võõrsil 83:104 alla Ogre võistkonnale. Kokku on Läti kuurortlinna esindusel ühisliigas kirjas kolm võitu ja viis kaotust, millega ollakse liigatabelis 11. kohal. Peatreener Martinš Gulbisi ja endise Valga-Valka lootsi Kristaps Zeidsi juhendatava meeskonna liidrid on tagamees Kristaps Mediss 12,8, USA päritolu ääremängija Endru Davids Šmits 12,3 ning rahvuskoondise veteran Edgars Jeromanovs 11,8 punktiga mängu kohta.

Kolm võitu ja viis kaotust on laupäevase mängu eel ka Rapla esindusmeeskonnal, kes asub turniiritabelis Jurmalast koha võrra madalamal. Peatreener Aivar Kuusmaa juhendatav võistkond sõidab kohtumisele valusa kaotuse pealt, sest viimati jäädi nädal aega tagasi kodusaalis 71:89 alla lähirivaal TalTechile. Kaotusmängus tegid taaskord hea esituse meeskonna tugitalad Rain Veideman (26 punkti, 3 lauapalli), Hunter Mickelson (18 silma, 10 lauapalli) ja Dominique Hawkins (8 punkti, 11 korvisöötu), väljakul üle 26 minuti viibinud Sven Kaldre panus piirdus sedapuhku ühe lauapalli ning 3 resultatiivse sööduga.

VALMIERA GLASS VIA – BC Kalev/Cramo
10.11.2018 kell 19.00, Valmiera, Vidzemes Olimpiskais Centrs
Ülekanne: Delfi LV

Neli järjestikust kohtumist kaotanud Valmiera naases kolmapäeval võidurajale, kui kodusaalis alistati napilt liiga ainus võiduta meeskond Jekabpils 84:82. Peatreener Roberts Zeile juhendatava võistkonna parimad olid tagamängijate paar Janis Kaufmanis – Edmunds Elksnis, kes tõid võidumängus vastavalt 24 punkti, 4 lauapalli ja 6 korvisöötu ning 18 silma, 4 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Turniiritabelis asub kolme võidu ja nelja kaotusega jätkav Valmiera 9. kohal.

Kalev/Cramo sõidab Valmierasse hea emotsiooni pealt, olles kolmapäeval võõrsil alistanud põlise rivaali Tartu Ülikooli 77:58. Üleplatsimeheks kerkinud Chavaughn Lewis viskas võidumängus 25 punkti, võttis 6 lauapalli ja jagas 4 resultatiivset söötu. Kaksikduublini jõudnud Reggie Lynch toetas teda 22 punkti ning 12 lauapalliga, Branko Mirkovic sai kirja 12 silma, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu ning möödunud nädalal vigastuspausi pidanud Tanel Sokk lisas 10 punkti. Kergematest vigastustest taastuvad Kristjan Kangur ja Landen Lucas istusid kolmapäevases kohtumises veel varumängijate pingil, Ivan Almeida koosseisu ei kuulunud. Eesti-Läti korvpalliliigas ainsana täiseduga jätkaval Kalev/Cramol on turniiritabelis kaheksa võitu.

Tallinna Kalev/TLÜ – BK Liepaja
10.11.2018 kell 19.00, Tallinn, Sõle Spordikeskus
Ülekanne: Delfi TV

Päeva ainsas Eestis toimuvas kohtumises Liepajat võõrustav Tallinna Kalev/TLÜ tuleb mängule vastu nädala eest võõrsil saadud 66:75 kaotusega Tartu Ülikoolile. Kalevlaste resultatiivseim oli taaskord mängujuht Taylor Stafford, kes viskas kaotusmängus 20 punkti, võttis 2 lauapalli ning andis ühe korvisöödu. Kahekohalise punktisummani jõudsid veel Damarcus Harrison 14 silma ja kaksikduubli teinud Karl Johan Lips 10 punkti ja 13 lauapalliga. Kaotusele vaatamata on peatreener Gert Kullamäe juhendatav võistkond alustanud hooaega hästi ning viie võidu ja kolme kaotusega asutakse hetkel liigatabelis 5. kohal.

Kalevlaste laupäevasel vastasel on turniiritabelis kirjas kaks võitu ja kuus kaotust, millega asutakse 13. kohal. Liepaja esindus käis viimati väljakul nädal aega tagasi, kui kodusaalis teeniti 85:76 võit raskustes oleva Valga-Valka üle. Peatreener Arturs Štalbergsi juhendatava meeskonna ohtlikem mängija on Eesti-Läti korvpalliliiga uueks skooriliidriks tõusnud 30-aastane USA tagamees Justin Johnson, kes on seni visanud keskmiselt 24,3 punkti mängu kohta.

scroll to top