Maik-Kalev Kotsar sai NCAA-s üllatuskaotuse, Carlos Jürgens esimese võidu

-Carlos Jürgens | Foto: Oral Roberts University

Läinud öösel käisid väljakul kaks USA üliõpilasliigas mängivat eestlast – Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks said üllatuskaotuse, Carlos Jürgens ja Oral Roberts Golden Eagles teenisid aga hooaja esimese võidu.

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina võõrustasid hooaja teises kohtumises Stony Brooki ülikooli. Esimese 12 minuti jooksul nappi eduseisu hoidnud South Carolina kaotas avapoolaja ühe punktiga 32:33. Korviderohkel teisel poolajal juba tagaajaja rollis olnud South Carolina suutis lõpuminutitel küll vahet vähendada, kuid pidi sellegipoolest leppima napi 81:83 kaotusega. Mängu favoriidiks peetud South Carolina kaotas lauavõitluse 33:49, muidu hea lauavõitlejana tuntud Kotsar ei saanud sel korral kätte ainsatki lauapalli. Võimalusi raiskas meeskond ka vabaviskejoonel, kus 26-st üritusest tabati vaid 14 (vastased 19/23).

Algviisikus alustanud Kotsar mängis 17 minutit, viskas 7 punkti (kahesed 3/5, vabavisked 1/2), andis 2 tulemuslikku söötu ja blokeeris ühe viske. Lisaks patustas Eesti rahvuskoondislane ühe pallikaotuse ja 3 veaga.

Carlos Jürgens ja Oral Roberts kohtusid hooaja teises mängus kodus Southwesterni kolledžimeeskonnaga. Mängu alguses kaotusseisu jäänud Oral Roberts tegi 21:26 seisult 18:0 spurdi ja võitis avapoolaja 42:30. Teisel poolajal kasvas vahe veelgi ning Jürgensi koduülikool võitis kohtumise 79:62.

Algviisikus alustanud Jürgens viibis väljakul 28 minutit ning viskas selle ajaga 11 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 3/9). Lisaks sai eestlasest tagamängija kirja 4 lauapalli, 3 vaheltlõiget ja 3 pallikaotust.