HITO noppis võimsa esimese veerandajaga teises liigas suure võidu

-Veiko Simm | Foto: Siim Semiskar

Reedel Jõhvis toimunud Saku II liiga mängus alistas kohalik KK HITO/BC Karjamaa (3-1) 104:57 (33:8, 23:15, 22:12, 26:22) Valgamaa Kutseõppekeskuse (0-3).

Kui nädal tagasi Valgas toimunud mängus võitis HITO suurelt kolmanda veerandaja (31:7), siis korduskohtumises otsustati mäng juba esimese 10 minutiga (33:8). Poolajaks olid kodumeeskonna edunumbrid juba 56:23 ning peatreener Priit Käen võis hakata vahetusmeestele mänguminuteid jagama. Teine poolaeg möödus pingevabalt ning HITO teenis B-alagrupis neljanda võidu.

Võitjate leeris jõudsid kuus mängumeest kahekohalise punktisummani, neist tulemuslikem oli Veiko Simm 23 punkti (visked väljakult 9/12), 9 lauapalli ja 3 vaheltlõikega. Urmet Roosimägi kogus 13 punkti ja 6 lauapalli, Taniel Sapovalov lisas 12 silma ning võrdselt 11 punktiga panustasid Edvard Trumm ja Jarko Kool.

Valgamaa punktide eest hoolitsesid peaasjalikult kaks mängumeest, neist edukaim, Henri Leetma, viskas 20 punkti ja hankis 9 lauapalli. Hooaja neljanda kaksikduubli teinud Artjom Rogovoi tõi 19 silma ja korjas 11 lauapalli. Teise liiga hetke parim lauavõitleja oli täna hädas vabavisetega, tabades neid vaid 33%-lise täpsusega (6/18).