EELVAADE | Kalev/Cramo Läti turnee algab ühe ebameeldivaima meeskonna vastu

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub neljapäeval, 21. märtsil üks mäng, milles Läti Ülikool võõrustab BC Kalev/Cramot.

Läti Ülikool – BC Kalev/Cramo
21.03.2019, kell 20.00, Riia, Elektrum Olimpiskais Sporta centrs
Ülekanne: Delfi LV

Kalev/Cramo (23-2) ja Läti Ülikool (7-20) olid viimati vastamisi 10. oktoobril. Kalevlased asusid 21:15 juhtima ja poolajaks oli nende eduseis 48:31. Tasavägine kolmas veerandaeg kuulus samuti Kalev/Cramole 26:22 ning lõppskooriks kujunes Läti Ülikool jaoks 69:94. Kristjan Kitsing viskas Kalev/Cramo parimana 16 punkti, Läti Ülikoolile tõi Edvards Mezulis 14 silma.

Tallinna klubi jaoks saab kahtlemata tegemist olema võidukohustusega ning endiselt on alles võimalus põhiturniir esikohal lõpetada. Kahes viimases kohtumises ollakse võõra väljakul 23. märtsil vastamisi BK Ventspilsi ning 24. märtsil BK Liepajaga. Samas on Läti Ülikool paljudele tiimidele olnud üpris keeruline vastane ja kätte on saadud ka magusaid võite. Viie punktiga seljatati Pärnu Sadam ja BK Ogre, jaanuaris üllatati võõrsil Tallinna Kalev/TLÜ-d 88:84 ning 10. märtsil alistati 78:76 TalTech.

Kuigi Läti Ülikooli jaoks on ühisliiga play-off koht läinud, ootab ees veel Läti liiga veerandfinaal. Hetkel saab vastaseks olema Betsafe Jurmala, kuid lähikonkurent Valmiera Glass VIA võib neist veel mööduda. Omavahelised mängud on 1:1, aga punktide osas on Valmiera 15 silmaga peal. Läti Ülikool säilitab põhiturniiri 11. koha, kui kahest viimasest kohtumisest Kalev/Cramo ja Rapla Avis Utilitase vastu üks võit saadakse ning Valmiera ei suuda üle mängida BK Ogret. Samas peab ka Valmiera jälgima oma lähirivaale Liepajat ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonda, kellest mõlemad on omavahelistes mängudes peal. Kui Liepaja on viimases voorus vastamisi Kalev/Cramoga, siis Valga-Valka sõidab külla TalTechile.

Kalev/Cramo parimad skooritegijad on Arnett Moultrie ja Reggie Lynch keskmiselt 14,2 ning 13,5 punktiga. Ameeriklastest keskmängijad on võtnud ka vastavalt 5,4 ja 6,0 lauapalli. Läti Ülikooli poolelt on Linards Jaunzems toonud 18,6 ning Renars Birkans 13,5 punkti. Jaunzems on kätte saanud 7,6 ja Karlis Žunda 5,0 lauapalli.