fbpx
Close

TalTechi vastu olulisi viskeid tabanud Leemet Loik: pühapäeval läheme play-off kohta jahtima!

-Leemet Loik | Foto: Siim Semiskar

-Leemet Loik | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalev/TLÜ suutis kolmapäeval OlyBet Eesti-Läti korvpalliliigas auga välja tulla selg vastu seina olukorrast, kui võõrsil mängiti 99:83 üle TalTech ning säilitati võimalus põhiturniiri kaheksanda koha püüdmiseks. Rünnakul kerkis üsna olulisse rolli alles 17-aastane ja 198 cm pikkune tagamees Leemet Loik.

“Võib vist tõesti öelda, et me vajasime ja tahtsime seda võitu rohkem, sest püüame ikka play-off koha kätte saada. Suutsime täna meeskondlikku mängu näidata ja kui sellega hakkama saame, siis tavaliselt ka võidame,” kommenteeris Loik pärast mängu Korvpall24.ee portaalile.

Kalevi peatreener Martin Müürsepp usaldas noort tagameest platsile 23,5 minutiks ning Loik võttis mitmel puhul teisel poolajal enda kanda olulisi viskeid ning tabas lõpuks väljakult 4/9 ja kogus 12 silma ning 4 lauapalli.

“Mida rohkem ma sisse viskasin, seda rohkem enesekindlust tuli, kuigi ma tegin kaitses mõned suured vead sisse. Õnneks sain need kiirelt unustatud ja mänguga edasi mindud,” oli Loik pärast kohtumist oma esituse suhtes ka enesekriitiline ning kahe jalaga maa peal.

Hooaja teisel poolel peatreenerit vahetanud Tallinna Kalev/TLÜ kulges hooaja esimeses faasis kindlalt play-offi kursil, kuid ühel hetkel saadi väga valusaid kaotusi – lisaajal või paari punktiga. Noormehe sõnul on see kindlasti meeskonda oma jälje jätnud.

“Ma ei taha päris öelda, et see pingeid toob, aga eks pahameelt ikka tekitab. Kui teame, et võit on nii lähedal, aga mängime ise selle käest. Valusam on see, kui lõpuhetkedel pole viskele pääsenud. Kui saame visata, aga sisse ei kuku, siis pole midagi teha,” sõnas tänavu kindlalt Kalevi rotatsiooni kuulunud tagamees.

Tallinna Kalevil on just hooaja teisel poolel olnud ka välismängijatega palju vangerdusi, kui viisaprobleemide tõttu pidi riigist lahkuma tsenter Bamba Fall, kelle asemele toodi Michael Buchanan, aastavahetuse paiku liitus Ronald McGhee ning nüüd hiljuti lahkus ootamatult tagamees Taylor Stafford ja asemele tuli TalTechi vastu 12 punktiga debüüdi teinud Joshua Nofflet.

Loik nõustus, et oma jälje on mängijate vaheldumine ka jätnud, kuigi mitte liiga suurt: “Raske on olnud uute meestega see, et pidevalt tuleb trennis kombinatsioone uuesti läbi käia. Aga õnneks nad on kiirelt vajaliku ära õppinud, näiteks Joshua sai juba kahe trenniga kõik selgeks.”

28-aastase ja 195 cm pikkuse Noffleti kohta arvas Loik, et temalt võib publik järgmistes mängudes oodata ka üllatusi: “Oma mängujuhi kohustustega on ta trennides hakkama saanud. Ja ükskord nägin, kuidas ta ka üle meeste pealt pani. Suudab peaaegu 30-aastase kohta hüpata küll!”

Kas tiimisiseselt usute, et võtate pühapäeval kell 17.00 algavas kodumängus Pärnu Sadama vastu play-off koha ära? “Seda me läheme kindlasti jahtima!” kinnitas Loik.

scroll to top