Teisel poolajal paremuse maksma pannud Kalev/TLÜ on võidu kaugusel play-offi pääsust

-TalTech - Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

-TalTech – Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas sai ainsas kolmapäeval toimunud mängus olulise võidu kirja Tallinna Kalev/TLÜ.

TalTech – Tallinna Kalev/TLÜ 83:99 (25:28, 23:23, 16:22, 19:26)

Kalev/TLÜ alustas kohtumist paremini, minnes avaveerandi keskpaigaks 19:10 juhtima. Toomas Raadiku ning Jaan Puideti korvidest vähendas TalTech vahe kolmele punktile ning Sander Viilupi kaugviskest oli seis peagi 23:23. Külalised võitsid esimese veerandaja 28:23 ja suutsid eduseisu hoida veel 6,5 minutit hoida, misjärel viisid Puidet ja Oliver Metsalu omad 43:38 ette. Ronald Eric McGhee Jr-i korvidest ja Karl-Johan Lipsu vabavisetest läks Kalev/TLÜ aga taas kolme punktiga poolajaks juhtima.

Ligi neli minutit hiljem oli TalTech vähendanud kaotusseisu minimaalseks, kuid enesekindlalt tegutsenud Leemet Loik aitas vastastel kaheksa silmaga ette pääseda. Kolmanda veerandaja lõpetuseks tabas lähedalt Damarcus Jamaal Harrison ning viimasele neljandikule mindi vastu seisult 73:64. Kalev/TLÜ hea hoog jätkus ja Kaido Saksa kaugviskest haarati 82:66 eduseis. TalTechil õnnestus siiski 7:2 spurt teha ning Gregor Arbeti kahe järjestikuse korvi toel vähenes vahe seitsmele punktile. Harrison viis Kalev/TLÜ mõni minuti hiljem 11 punktiga juhtima ja ameeriklane tegi 1.37 enne lõppu seisuks 96:81. Siit polnud TalTechil enam mängu võimalik tagasi tulla ning seega on Kalev/TLÜ-l võiamalus ühisliiga play-offi jõuda, kui 24. märtsil alistatakse Pärnu Sadama meeskond.

Damarcus Jamaal Harrison viskas Kalev/TLÜ parimana 21 punkti ning kogus 6 lauapalli. Janar Talts tõi 13 silma ning võrdselt 12 punkti lisasid Joshua Nofflet ning Leemet Loik. Kümme punkti ja 5 korvisöötu jäi Ronald Eric McGhee Jr-i nimele.

TalTechi eest viskas 21 punkti ja kogus 8 lauapalli Toomas Raadik. Jaan Puidet lisas 19 silma ning Oliver Metsalu 13 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub järgmine mäng neljapäeval, 21. märtsil, mil vastamisi on Läti Ülikool ja BC Kalev/Cramo.