EELVAADE | Kalev/Cramo lõpetab Läti turnee endiselt esimest võitu jahtiva Jekabpilsi vastu

-Arnett Moultrie ja BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas kohtuvad neljapäeval, 24. jaanuaril Jekabpils/SMScredit.lv ja BC Kalev/Cramo.

Jekabpils/SMScredit.lv – BC Kalev/Cramo
24.01.2019, kell 20:00, Jekabpils, Jekabpils sporta nams
Ülekanne: Delvi LV

Turniiritabeli põhjas paiknev Jekabpils (0-16) ja kolmandat kohta hoidev Kalev/Cramo (15-2) läksid tänavusel hooajal esimest korda vastamisi 11. detsembril ning favoriit ei andnud külalistele mingit sõnaõigust. Poolaja võitsid kalevlased 48:22, pärast kolmandat veerandaega oli seis 79:38 ja lõpuvile kõlades kujunes lõppskooriks 104:56. Tanel Kurbas viskas oma debüütmängus Kalev/Cramo eest 21 punkti ning kogus 5 lauapalli. Jekabpilsi parim oli Jurijs Aleksejevs 11 punkti ja 5 lauapalliga.

Kalev/Cramol on kolmapäevast all 78:66 võit Betsafe Jurmala üle. Eelmistes jaanuaris toimunud mängudes oldi Valmiera Glass VIA-st 88:79 ning TalTechi meeskonnast 100:66 paremad. Riia VEF-ilt võeti 9. jaanuaril vastu aga 66:84 kaotus. Jekabpils pidi 5. jaanuaril tunnistama koduplatsil Valmiera 71:49 paremust, kuid viimases 16. jaanuaril toimunud kohtumises oldi lähedal üllatusele Jurmala vastu, aga lõpuks saadi ikkagi napp 72:77 kaotus kirja.

Resultatiivseimatena on Arnett Moultrie ja Chavaughn Lewis toonud Kalev/Cramo heaks keskmiselt 13,7 ja 13,0 punkti. Reggie Lynch on kogunud 5,7 ja Moultrie 5,2 lauapalli mängu kohta.

Verners Kohs on Jekabpilsi ees visanud 19,7 punkti, millega asub skooritegijate edetabelis viiendal kohal. Jurijs Aleksejevs on kirja saanud 15,5 silma, kes ühtlasi võtnud keskmiselt 10,8 lauapalli. Seni kahes mängus kaasa teinud Leon Gilmore III on korjanud 9,0 lauapalli.