Lassi viimase veerandaja esitus aitas Duquesne’i neljanda järjestikuse võiduni

-Kadri-Ann Lass | Foto: Duquesne Athletics

Kadri-Ann Lassi kodunaiskond Duquesne Dukes sai läinud öösel USA üliõpilasliigas NCAA neljanda järjestikuse võidu, kui võõrsil alistati La Salle Explorers tulemusega 66:62 (15:20, 17:19, 15:9, 19:14).

Duquesne kaotas avapoolaja 32:39, kuid tuli kolmandal veerandil mängu tagasi ja läks otsustavale neljandikule vastu minimaalses kaotusseisus – 47:48. Viimase veerandi esimese 4 minuti jooksul oli Duquesne saanud vaid ühe punkti, mis pärines Lassi vabaviskest. Seejärel alustas eestlanna 8:0 spurti, mille ka ise lõpetas, tuues tabloole oma koduülikooli 56:54 eduseisu. Järgnes punkt-punkti heitlus, kus Duquesne’ile tõid viimastel minutitel võidu vabavisked.

Algviisikus alustanud Lass sai mänguaega 26 minutit, mille jooksul viskas 10 punkti (kahesed 4/9, kolmesed 0/1, vabavisked 2/4), võttis 6 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris 4 vastaste pealeviset, sooritas 2 vaheltlõiget ja tegi 4 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Duquesne’i parim oli Julijana Vojinovic, kes sai kirja 13 punkti ja 9 lauapalli. La Salle’i poolelt vastasid Rayshel Brown 14 ja Shalina Miller 13 punktiga.

Duquesne jagab Atlantic 10 konverentsis nüüd 5 võidu ja 1 kaotusega esikohta VCU-ga (Virginia Commonwealthi Ülikool), kogu hooaja jooksul on kogutud 11 võitu ja 8 kaotust. Järgmises kohtumises võõrustatakse pühapäeval George Washingtoni Ülikooli naiskonda (7 võitu ja 12 kaotust).