EELVAADE | Kalev/Cramo üle pika aja koduses liigas võistlustules, Tartu saab kaks kodumängu pidada

-Sten Sokk ja BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimub alanud nädalal kaheksa mängu. Eesti klubide osalusel olevaid mänge on viis ning kõik seitse võistkonda saavad vähemalt korra platsile astuda. Läti klubid peavad ära kolm mängu.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – TalTech
19.01.2021, kell 19:00, Tartu, Tartu Ülikooli Spordihoone (sinine saal)
Ülekanne: Delfi TV

Tartu on 15 mängust viis võitu kogunud. Viimati oldi võõrsil vastamisi TalTechiga ja vastu tuli võtta 66:74 kaotus. Poolajaks jäädi 12 punktiga kaotusseisu ning viimaseks neljandikuks oli vahe paisunud 22-punktiliseks. Seejärel suudeti TalTechi pikalt punktideta hoida ja lõpuks ka neljas veerandaeg 20:6 võita, ent viigini enam siiski jõutud. Robin Kivi viskas Tartu parimana 14 punkti. Võrdselt 11 punkti tõid Charles Barton, Emmanuel Wembi ja Jordan Capps, kellest esimene võttis 4 lauapalli ja andis 6 korvisöötu ning viimased kaks said kätte 5 lauapalli.

Charles Barton on Taru parimana visanud keskmiselt 12,8 punkti ja andnud 3,6 korvisöötu. Tomas Balciunas on võtnud 7,1 lauapalli, Patrik Peemot teinud 2,0 vaheltlõiget ja Sverre Aav 0,2 viskeblokeeringut.

TalTech on 16 mängust seitse võitu kogunud. Viimati kohtuti Pärnu Sadamaga ja leppida tuli 89:92 kaotusega. Poolajaks pääseti küll nelja punktiga ette, aga kolmanda veerandaja lõppedes oli juba Pärnu minimaalses eduseisus. Tasavägiselt kulges ka viimane neljandik, mis siiski kuulus 26:24 Pärnule ja nii ka kogu mäng. Oliver Metsalu viskas TalTechi eest 21 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Indrek Kajupank lisas 20 silma, 5 lauapalli ja 6 korvisöötu.

Indrek Kajupank on TalTechi parimana visanud keskmiselt 10,9 punkti. Kristjan Kangur on võtnud 5,7 lauapalli, Eric Schmalz on andnud 3,2 korvisöötu, Marek Ojamäe teinud 1,0 vaheltlõiget ja Karl Andres Matute Perner 0,6 viskeblokeeringut.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Tartu 79:67, teises oli parem TalTech 71:64.

BC Kalev/Cramo – Tallinna Kalev/TLÜ
20.01.2021, kell 19:00, Tallinn, Kalevi Spordihall

Kalev/Cramo on 11 mängust üheksa võitu kogunud. Viimati oldi möödunud aasta 15. detsembril võõrsil vastamisi Pärnu Sadamaga ning kätte saadi 93:82 võit. Esimese veerandaja lõppedes oli kuuepunktiline eduseisu käes, aga teisel lubati pärnakatel 34 punkti visata ning viimasele neljandikule mindi vastu Kalev/Cramo napis juhtimises. Seejärel tehti 9:0 spurt ja Pärnu vastupanu oli suuresti sellega murtud. Maurice Kemp viskas 21 puntki ja võttis 5 lauapalli, Kregor Hermet lisas 18 silma.

Seni koduses liigas ühe mängu Kalev/Cramo eest pidanud Maurice Kemp on meeskonna parimana visanud 21 punkti, teinud ühe viskeblokeeringu ja 2 vaheltlõiget. Devin Thomas on võtnud keskmiselt 10,9 lauapalli ja Marcus Keene andnud 5,1 korvisöötu.

Kalev/TLÜ on 18 mängust kolm võitu kogunud. Viimati võõrustati Rapla Avis Utilitast ja leppida tuli 83:85 kaotusega. Poolaeg võideti 44:41, kuid Rapla läks parema kolmanda veerandaja toel otsustavaks neljandikuks kahe punktiga ette. 1.33 enne lõppu oli seis 80:80 viigis, aga seejärel tabas Rapla poolelt lähiviske Mario Ihring ja kaugviske Saimon Sutt ning hoolimata sellest, et Parker Van Dyke vastas samuti kaugviskega, polnud enam aega, et taas viigini jõuda. Karl-Johan Lips tõi Kalev/TLÜ eest 29 punkti. Brandis Raley-Ross lisas 22 punkti, 8 lauapalli ja 8 korvisöötu.

Brandis Raley-Ross on Kalev/TLÜ parimana visanud keskmiselt 21,2 punkti ja andnud 5,1 korvisöötu. Samuel Timmins on võtnud 9,3 lauapalli, teinud 2,0 vaheltlõiget ja 1,7 viskeblokeeringut.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Kalev/Cramo 98:88 ja teise 92:74.

Rakvere Tarvas – Rapla Avis Utilitas
22.01.2021, kell 19:00, Rakvere, Rakvere Spordihall

Rakvere on 14 mängust seitse võitu kogunud. Viimati oldi koduplatsil vastamisi Tallinna Kalev/TLÜ-ga ja kätte saadi 96:87 võit. Avaveerandi kaotas Rakvere kahe punktiga, aga poolajaks juhiti 50:41. Kolmas veerandaeg õnnestus jällegi Kalev/TLÜ-l paremini ja vahe vähendati kahele punktile. Neljandal veerandajal suutis aga Rakvere 32 puntki visata vastaste 23 vastu ja kokkuvõttes rakse võidu võtta. Egert Haller oli Rakvere resultatiivseim 25 punktiga. Kristaps Gluditis lisas 21 silma.

Egert Haller on Rakvere parimana visanud keskmiselt 15,8 punkti. Riley Hayes on võtnud 8,0 lauapalli ning Devin Harris andnud 5,8 korvisöötu, teinud 1,9 vaheltlõiget ja 0,4 viskeblokeeringut.

Rapla on 17 mängust üheksa võitu kogunud. Viimati võõrustati Pärnu Sadamat ja vastu tuli võtta 88:93 kaotus. Pärnule kuulus avaveerand 29:22 ja eduseis aina suurenes. Poolajaks õnnestus aga Raplal nelja punktiga ette pääseda ning ka neljanda veerandaja eel oldi napis eduseisus. 1.22 enne lõppu oli seis 86:86 viigis, misjärel tegi Pärnu otsustava 7:2 spurdi ja otsustas mängu ära. Rapla eest viimase mängu pidanud Mario Ihring oli meeskonna parim 26 punkti ja 14 korvisööduga. Roberts Freimanis lisas 19 silma ja võttis 7 lauapalli.

Roberts Freimanis on Rapla parimana visanud keskmiselt 15,2 punkti ja võtnud 8,2 lauapalli. Saimon Sutt on andnud 4,3 korvisöötu ja teinud 1,5 vaheltlõiget. Al-Wajid Aminu on teinud 1,6 viskeblokeeringut.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Rapla 89:81, teise aga Rakvere 84:76.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – Pärnu Sadam
23.01.2021, kell 17:00, Tartu, Tartu Ülikooli Spordihoone (sinine saal)
Ülekanne: Inspira, Delfi TV

19. jaanuaril oli Tartu võõrustamas TalTechi.

Pärnu on 17 mängust 14 võitu kogunud. Viimati kohtuti võõrsil Rapla Avis Utilitasega ja teeniti 93:88 võit. Pärnule kuulus avaveerand 29:22 ja eduseis aina suurenes. Poolajaks õnnestus aga Raplal nelja punktiga ette pääseda ning ka neljanda veerandaja eel oldi napis eduseisus. 1.22 enne lõppu oli seis 86:86 viigis, misjärel tegi Pärnu otsustava 7:2 spurdi ja otsustas mängu ära. Robert Valge viskas Pärnu eest 23 punkti ja võttis 4 lauapalli. Edon Maxhuni lisas 17 punkti ja andis 8 korvisöötu.

Edon Maxhuni on Pärnu parimana visanud keskmiselt 18,4 punkti ja andnud 4,9 korvisöötu. Linards Jaunzems on võtnud 8,1 lauapalli, Märt Rosenthal teinud 1,8 vaheltlõiget ja Lauris Blaus 1,0 viskeblokeeringut.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Pärnu 76:62, teises oli Tartu 88:80 parem.

TalTech – Rakvere Tarvas
24.01.2021, kell 17:00, Tallinn, TalTech Spordihoone

19. jaanuaril oli TalTech võõrsil vastamisi Tartu Ülikool Maks & Mooritsaga.

22. jaanuaril võttis Rakvere koduplatsil vastu Rapla Avis Utilitase.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Rakvere 82:68. Teises ja kolmandas mängus oli TalTech parem vastavalt 73:71 ja 79:70.

Läti klubidest on reedel, 22. jaanuaril vastamisi VEF Riga ja Valmiera Glass/VIA ning BK Ventspils ja BK Ogre. Päev hiljem kohtuvad Latvijas Universitate ja BK Liepaja.