Riismaa aitas Pistoia neljanda järjestikuse võiduni, Erkmaa oli kimpus vigadega

-Joonas Riismaa ja Pistoia Basket | Foto: Pistoia Basket 2000 Facebook

Itaalia esiliigas mängivatest Eesti korvpalluritest käisid pühapäeval väljakul Joonas Riismaa ja Hugo Erkmaa. Mõlemad olid ka võidukad.

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket võõrustas tabeli teist meeskonda Ferrara Kleb Basketit, kes alistati lisaajal 90:87. Kohtumist pingilt alustanud Riismaa sai mänguaega 18 minutit, mille jooksul viskas üheksa punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2) ja tegi nii ühe pallikaotuse kui ka isikliku vea.

Pistoia jaoks oli tegu juba neljanda järjestikuse võiduga. Kokku on Pistoial sel hooajal kirjas viis võitu ja viis kaotust, mis annab neile võiduprotsendi alusel punases alagrupis kuuenda positsiooni.

Hugo Erkmaa tööandja Trapani alistas kodusaalis napilt tabeli viimase meeskonna Bergamo Basketi 90:89. Ühtegi pealeviset Erkmaa ei sooritanud. Pingilt sekkunud eestlase arvele kogunes kuue minutiga vaid neli isiklikku viga.

Trapani on rohelises alagrupis võiduprotsendi alusel nelja võidu ja seitsme kaotusega 11. kohal.

Võistlustules oli ka Arnold Miti tööandja Chieti Basket 1974, kes jäi kodusaalis lisaajal 91:95 alla Rain Veidemani endisele leivaisale Rooma Eurobasketile. Eestlane platsil ei käinud.

Chietil on nüüd kirjas kolm võitu ja kuus kaotust ning võiduprotsendi alusel jagatakse punases alagrupis 9.-10. kohta.