EELVAADE | Kangur ja Pärnu lähevad Kalev/Cramot kollitama, Tartul ja Rakverel võimalus kaks võitu võtta

-Kristjan Kangur | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse alanud nädalal ära viis kohtumist. Nendest neli on Läti klubide vahelised vastasseisud, Eesti klubide poolelt on BC Kalev/Cramo võõrustamas Pärnu Sadamat. Paf Eesti Korvpalli Meistriliigas on toimumas kolm mängu, kahel korral on võistlustules Tartu Ülikool Maks & Moorits ning Rakvere Tarvas.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – Rakvere Tarvas
03.03.2021, kell 19:00, Tartu, Tartu Ülikooli Spordihoone (sinine saal)
Ülekanne: Delfi TV

Tartu on 24 mänguga kaheksa võitu teeninud. Viimati oldi võõral väljakul vastamisi TalTechiga, kelle üle võeti 95:78 võit. Kodumeeskond alustas mängu paremini ja esimene veerandaeg võideti 25:19. Poolajaks oli aga Tartu 46:42 ees ja viimase neljandiku alguseks juhiti kuue punktiga. Edasi lubati TalTechil vaid kümme punkti visata ning seeläbi sai Tartu ka kindla võidu kätte. Robin Kivi tõi Tartu parimana 31 punkti ja tegi 4 vaheltlõiget. Oliver Suurorg lisas 22 punkti, 7 lauapalli ja 4 vaheltlõiget.

Charles Barton on Tartu parimana visanud keskmiselt 14,0 punkti ja andnud 5,0 korvisöötu. Tomas Balciunas on võtnud 6,9 lauapalli, Oliver Suurorg teinud 1,2 vaheltlõiget ja Jordan Capps teinud 0,3 viskeblokeeringut.

Rakvere on 20 mänguga kümme võitu teeninud. Viimati kohtuti võõrsil Rapla Avis Utilitasega ja saadi 73:65 võit. Poolaeg küll kaotati kolme punktiga ning viimase neljandiku alguseks oli kaotusseis sama suur. Tasavägine heitlus jätkus, kuid kaks minutit enne lõpuvilet suutis Rakvere kaitses pidama saada ja 7:0 spurdi toel Rapla üle võidu võtta. Egert Haller viskas Rakvere kasuks 18 punkti ja võttis 4 lauapalli. Devin Harris ja Kristaps Gluditis lisasid võrdselt 13 punkti, kellest viimane andis veel 7 korvisöötu ja tegi 4 vaheltlõiget.

Kristaps Gluditis on Rakvere parimana visanud keskmiselt 16,7 punkti. Riley Hayes on võtnud 7,7 lauapalli ning Devin Harris andnud 5,3 korvisöötu, teinud 1,8 vaheltlõiget ja 0,6 viskeblokeeringut.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Rakvere 93:72 ja teise 85:78. Kolmanda mängu võitis Tartu 94:78.

BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam
04.03.2021, kell 19:00, Tallinn, Kalevi Spordihall

Kalev/Cramo on 14 mänguga 12 võitu teeninud. Viimati võõrustati Tartu Ülikool Maks & Mooritsat ning saadi 96:54 võit. Kui avaveerand kulges pigem tasavägiselt, siis poolajaks olid kalevlased 52:29 juhtimas. Kolmanda ja neljanda veerandaja võitis kodumeeskond samuti. Janari Jõesaar viskas Kalev/Cramo eest 18 punkti ja võttis 6 lauapalli. Rauno Nurger lisas 16 punkti ja 9 lauapalli.

Marcus Keene on Kalev/Cramo parimana visanud keskmiselt 16,2 punkti ja andnud 5,4 korvisöötu. Devin Thomas on võtnud 9,8 lauapalli ja teinud 0,9 viskeblokeeringut ning Martin Dorbek teinud 1,7 vaheltlõiget.

Pärnu on 22 mänguga 17 võitu teeninud. Viimati oldi koduplatsil vastamisi Rakvere Tarva meeskonnaga ning vastu tuli võtta 56:96 kaotus. Tasavägiselt kulgenud avaveerandi võitis Rakvere 23:22 ning poolaeg lõppes külaliste kaheksapunktilises eduseisus. Teisel poolajal suutis Pärnu vaid 15 punkti kokku visata Rakvere 47 vastu ning suur kaotus oli seega tõsiasi. Robert Valge tõi Pärnu kasuks 12 punkti. Mihkel Kirves lisas 11 punkti ja 4 lauapalli.

Edon Maxhuni on Pärnu parimana visanud keskmiselt 17,1 punkti ja andnud 4,9 korvisöötu. Mihkel Kirves on võtnud 8,0 lauapalli, Märt Rosenthal teinud 1,5 vaheltlõiget ja Lauris Blaus teinud 0,9 viskeblokeeringut.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Kalev/Cramo 81:60. Teise mängu võitis Pärnu 79:74 ja kolmanda Kalev/Cramo 93:82.

Rakvere Tarvas – TalTech
05.03.2021, kell 19:00, Rakvere, Rakvere Spordihall

Rakvere on 20 mänguga kümme võitu teeninud. 27. veebruaril kohtuti võõrsil Rapla Avis Utilitasega ja saadi 73:65 võit. Poolaeg küll kaotati kolme punktiga ning viimase neljandiku alguseks oli kaotusseis sama suur. Tasavägine heitlus jätkus, kuid kaks minutit enne lõpuvilet suutis Rakvere kaitses pidama saada ja 7:0 spurdi toel Rapla üle võidu võtta. Egert Haller viskas Rakvere kasuks 18 punkti ja võttis 4 lauapalli. Devin Harris ja Kristaps Gluditis lisasid võrdselt 13 punkti, kellest viimane andis veel 7 korvisöötu ja tegi 4 vaheltlõiget.

3. märtsil oli Rakvere võõrsil vastamisi Tartu Ülikool Maks & Mooritsaga.

TalTech on 20 mänguga kaheksa võitu teeninud. Viimati võõrustati Tartu Ülikool Maks & Mooritsat, kellelt saadi 78:95 kaotus. TalTech alustas mängu paremini ja esimene veerandaeg võideti 25:19. Poolajaks oli aga Tartu 46:42 ees ja viimase neljandiku alguseks juhiti kuue punktiga. Edasi lubati TalTechil vaid kümme punkti visata ning seeläbi sai Tartu ka kindla võidu kätte. Oliver Metsalu tõi TalTechi poolelt 19 punkti ja võttis 7 lauapalli. Erik Keedus lisas 17 punkti ja 6 lauapalli.

Indrek Kajupank on TalTechi parimana visanud keskmiselt 10,7 punkti. Erik Keedus on võtnud 5,7 lauapalli, Eric Schmalz andnud 3,4 korvisöötu, Marek Ojamäe teinud 1,5 vaheltlõiget ja Karl Andres Matute Perner teinud 0,5 viskeblokeeringut.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Rakvere 82:68. Järgmised kolm mängu võitis TalTech vastavalt 73:71, 79:70 ja 90:85.

Pärnu Sadam – Tartu Ülikool Maks & Moorits
06.03.2021, kell 17:00, Pärnu, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Inspira, Delfi TV

Pärnu on 22 mänguga 17 võitu teeninud. 10. veebruaril oldi koduplatsil vastamisi Rakvere Tarva meeskonnaga ning vastu tuli võtta 56:96 kaotus. Tasavägiselt kulgenud avaveerandi võitis Rakvere 23:22 ning poolaeg lõppes külaliste kaheksapunktilises eduseisus. Teisel poolajal suutis Pärnu vaid 15 punkti kokku visata Rakvere 47 vastu ning suur kaotus oli seega tõsiasi. Robert Valge tõi Pärnu kasuks 12 punkti. Mihkel Kirves lisas 11 punkti ja 4 lauapalli.

4. märtsil kohtus Pärnu võõrsil BC Kalev/Cramoga.

Tartu on 24 mänguga kaheksa võitu teeninud. 28. veebruaril oldi võõral väljakul vastamisi TalTechiga, kelle üle võeti 95:78 võit. Kodumeeskond alustas mängu paremini ja esimene veerandaeg võideti 25:19. Poolajaks oli aga Tartu 46:42 ees ja viimase neljandiku alguseks juhiti kuue punktiga. Edasi lubati TalTechil vaid kümme punkti visata ning seeläbi sai Tartu ka kindla võidu kätte. Robin Kivi tõi Tartu parimana 31 punkti ja tegi 4 vaheltlõiget. Oliver Suurorg lisas 22 punkti, 7 lauapalli ja 4 vaheltlõiget.

3. märtsil oli Tartu vastamisi Rakvere Tarva meeskonnaga.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Pärnu 76:62. Teise mängu võitis Tartu 88:80, kolmanda ja neljanda omakorda Pärnu vastavalt 91:67 ja 87:65.

Läti klubidest on 2. märtsil vastamisi BK Liepaja – BK Ventspils ning 5. märtsil BK Ventspils – VEF Riga. 6. märtsil kohtuvad BK Liepaja – Latvijas Universitate ja Valmiera Glass/VIA – BK Ogre.