fbpx
Close

VIDEO | Jukka Toijala silme all karjääri parima esituse teinud Robin Kivi: eesmärk on saada koondisesse

Avatar
-Robin Kivi | Foto: Ekraanitõmmis

Pühapäeval tegi TalTechi spordihoones 31 punktiga (sealhulgas kolmesed 6/9) oma senise meistriliigakarjääri parima esituse Tartu Ülikool Maks & Mooritsa 21-aastane ja 196 cm pikkune tagamees Robin Kivi. Eesti koondise peatreeneri Jukka Toijala silme ees vedas juba aastaid meistriliiga tasemel kogemusi kogunud noormees Tartu 95:78 võidule.

“Julgen väita, et see on mul karjääri rekord,” kinnitas Kivi pärast matši Korvpall24.ee portaalile intervjuud andes. Tänavusel hooajal on Kivi varasemalt 20 punkti piirini jõudnud kahel korral ning seda just TalTechi vastu. Oktoobris viskas ta Tallinna tiimi korvi 20 punkti ja jaanuari keskel 25 silma. Keskmiselt on varasemalt pigem agressiivse kaitsemängijana tuntud Kivi 22 kohtumisega kogunud 10,7 punkti, 2,3 lauapalli, 2,3 resultatiivset söötu ja 1 vaheltlõike. Mehe visketabavus on kahestel olnud 48,5% ja kolmestel 35,7%.

Tartu Ülikool on meeskonnana aga tänavusel hooajal käinud üles-alla. Kui hooaega alustati ootamatult võimsalt, siis kahe võõrleegionäri lahkumine lükkas tartlased pikaks ajaks päris suurtesse raskustesse. “Eks me oleme noor sats ja stabiilsust on raske (kätte) saada. Kui meil leegionärid vahetusid, oli rütm häiritud. Nüüd oleme selle pundiga mõnda aega koos olnud ja stabiilsus hakkab päev-päevalt tulema,” nõustus Kivi.

Kuna Eesti korvpallikoondise peatreeneril Jukka Toijalal on tavaks käia võimalikult palju koduse korvpalli mänge saalis vaatamas, siis oli soomlane ka sel korral TalTechi spordihoones kohal. “See, kas koondise peatreener mänge vaatab või ei vaata, mind ei heiduta. Iga päev, kui teha trenni, siis eesmärk on see, et saada koondisesse. See on motivaator,” sõnas Kivi pühendunult.

Toijala näitas Permis mängitud EM-valikmängude “mullis”, et tema taktikalises plaanis on koht mängijatel, keda saab saata konkreetseid vastaseid rajalt maha võtma. Nii Martin Dorbek kui Märt Rosenthal olid küllalt nähtavas rollis ja Kivil on kõik võimed ja oskused nende meestega konkureerimiseks. Selle kõrval rünnakul säramine oleks lisaboonus.

Kivi analüüsis ise seda mõtet nii: “Mu rollid on aasta-aastalt muutunud. Kui meil on olnud eelnevatel hooaegadel kogenumaid mängijaid, siis ründeroll pole nii suur olnud. Sel hooajal on kogenud mehi vähem ja tuleb nii kaitses kui rünnakul olla mehe eest väljas.”

Vaata ja kuula, mida Kivi veel rääkis:

scroll to top
Inline
Inline