EELVAADE | Kas Rapla võiduseeria jätkub Läti tippmeeskonna vastu?

-Dominique Hawkins | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas kohtuvad teisipäeval, 22. jaanuaril Rapla Avis Utilitas ja turniiritabeli teine meeskond Riia VEF.

Rapla Avis Utiitas – Riia VEF
22.01.2019, kell 18:30, Rapla, Sadolin Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Rapla (7-9) ja VEF-i (15-2) hooaja esimene omavaheline mäng kujunes ühepoolseks, lätlaste kasuks. Poolajaks juhtis VEF 12 punktiga ja kolmandal veerandajal suurendati vahe 80:59 peale. Kokkuvõttes sai kodumeeskond kindla 102:68 võidu. Steve Zack säras VEF-i poolelt 21 punktiga, Arturs Ausejs tõi 16 silma. Rapla eest viskas nüüdseks meeskonnast lahkunud Rain Veideman 15 punkti, Hunter Mickelson ja Indrek Kajupank tõid vastavalt 13 ning 12 silma.

Toomas Annuki käe all on Rapla viimased kaks mängu võitnud. 9. jaanuaril alistati võõrsil BC Valga-Valka/Maks&Moorits 75:60 ja neli päeva hiljem läbi raskuste Läti Ülikool 77:74. VEF-il on käimasolevast aastast ette näidata kolm võitu. 16. jaanuaril seljatati lõpuminutitel Tartu Ülikool 81:75. Nädal varem oldi üllatavalt kindlalt BC Kalev/Cramost 84:66 üle ja 2. jaanuaril võideti Betsafe Jurmalat 81:59.

Rapla parimatena on Hunter Mickelson visanud keskmiselt 14,8 ja Dominique Hawkins 13,9 punkti. Mickelson on samuti kätte saanud 7,0 lauapalli, Ervins Jonats järgneb 6,9 lauapalliga.

VEF-ile on toonud Mareks Mejeris keskmiselt 13,5 ja Steve Zack 10,5 punkti. Zacki nimel on 7,8 lauapalli mängu kohta, Mejerisel paremuselt teisena 6,2.