fbpx
Close

EELVAADE | Kumb vanadest sõpradest läheb jõuludele vastu parema tujuga, Kuusmaa või Kullamäe?

-Aivar Kuusmaa ja Gert Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

-Aivar Kuusmaa ja Gert Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub laupäeval, 22. detsembril neli põnevat kohtumist, millest kolmes on osalisteks ka Eesti klubid. Esmalt võõrustab TalTech Läti Ülikooli, seejärel on vastamisi Rapla Avis Utilitas ja Tallinna Kalev/TLÜ, Valmiera Glass VIA ja BK Liepaja ning Tartu Ülikool ja BK Ventspils.

TalTech – Latvijas Universitate 
22.12.2018 kell 16.00, Tallinn, TalTech Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Rait Käbini juhendatav TalTechi võistkond on head hooaega tegemas. Eesti klubide arvestuses ollakse BC Kalev/Cramo järel teisel kohal. Liigas 15 meeskonna seas hoitakse viiendat positsiooni, olles kaheksa mängu võitnud ja viis kaotanud. 15. detsembril alistati võõrsil kindlalt BC Valga-Valka/Maks&Moorits 87:64 ja viimasest viiest mängust on meeskond koguni neli võitnud. 24. novembril jäädi tasavägises kohtumises 84:92 alla BK Ogrele.

Läti Ülikooli on peetud tänavu tiimiks, kelle vastu on teistel meeskondadel pigem võidukohustus, kuid märkamatult on neli võitu kirja saadud. Turniiritabelis asutakse 11. kohal ning kaks viimast mängu on ka võidetud, vastavalt 78:70 BK Liepaja ning 80:71 Valmiera Glass VIA vastu. Kui jätta kõrvale hooaja avamäng BC Kalev/Cramoga, kellelt saadi 25 punktiga lüüa, siis teiste Eesti klubide vastu on hambaid näidatud ja muuhulgas suudetud Pärnu Sadamat 75:70 üllatada.

Toomas Raadik on senistes mängudes toonud TalTechi kasuks 16,6 punkti. Jaan Puideti nimel on keskmiselt 8,3 lauapalli. Läti Ülikooli poolelt on Linards Jaunzems visanud 17,8 punkti ja kogunud samuti 8,3 lauapalli.

Rapla Avis Utilitas – Tallinna Kalev/TLÜ 
22.12-2018 kell 17.00, Rapla, Sadolin Spordihoone
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Päeva ainsas kahe Eesti klubi vahelises kohtumises võtavad mõõtu Aivar Kuusmaa juhendatav Rapla Avis Utilitas ning Gert Kullamäe ja Tallinna Kalev/TLÜ. Mäletatavasti olid meeskonnad viimati korraga platsil eelmise hooaja veerandfinaalis ja põhiturniiri kolmandat Raplat peeti selgelt favoriidiks. Üllatuslikult õnnestus Kalev/TLÜ-l minna kolme võiduni peetavat seeriat 2:0 juhtima, ent viimane vajalik samm jäi siiski tulemata ning poolfinaali pääses Rapla.

Tänavusel hooajal on paremini läinud Kalev/TLÜ-l, kellel 14 mänguga ette näidata kaheksa võitu, mis annab liigatabelis TalTechi järel kuuenda koha. Viimase aja tulemused siiski üleliia enesekindlust ei paku. Lähikonkurentidele on kaotatud, tabeli tagumise poole võistkondi on läbi raskuste võidetud.

Rapla asub viie võidu ja kaheksa kaotusega kümnendal kohal. Nädala eest hakati võõrsil tugevalt vastu BK Ogrele, kuid lõpuks kaotati ikkagi 77:84. Viimastes mängudes on 11 punktiga alistatud Pärnu Sadam ja koguni 97:71 võideti Tartu Ülikooli. Nende kahe kohtumise vahel tuli aga Haapsalus vastu võtta valus 81:83 kaotus BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonnalt.

Rapla eest on visanud Hunter Mickelson keskmiselt 16,0 punkti ning võtnud ka 7,0 lauapalli. Kalev/TLÜ-st tasub jälgida Taylor Staffordi, kes toonud keskmiselt 16,5 punkti. Lauavõitluses on edukalt tegutsenud Karl-Johan Lips, kes saanud 8,6 lauapalli mängu kohta kätte.

Tartu Ülikool – BK Ventspils
22.12.2018, kell 17.00, Tartu, TÜ Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Tartu ja Ventspils pidasid hooaja esimese omavahelise matši maha ligi kuu aja eest. Eesti klubi tuli mängule küllaltki hõreda koosseisuga: platsil käis kaheksa mängijat, vahetusmeestelt tuli vaid neli punkti kokku. Sellest hoolimata oli Ventspils suurtes raskustes ja alles lõpuminutitel vormistati raske 88:83 võit. Tartlaste liidriks kujunenud Arnas Velicka tegi võimsa etteaste, kui viskas 36 punkti. Kregor Hermet lisas 19 silma ning 10 punkti ja 11 lauapalli sai kirja Julius Kazakauskas.

Vaatamata heale esitusele paikneb Tartu kuue võidu ja kaotusega turniiritabelis kaheksandal kohal ning lähikonkurendid Pärnu ja Rapla on tihedalt kannul. Eelmises mängus tuli BK Liepajale samuti 78:89 alla vanduda. See-eest on Ventspilsil käsil 11-mänguline võiduseeria ja ainus kaotus pärineb hooaja avamängust BC Kalev/Cramolt

Liiga paremuselt kolmas skooritegija Velicka on Tartule toonud keskmiselt 21,4 punkti. Ventspilsi poolelt on Ronalds Zakis visanud 14,5 punkti mängu kohta. Julius Kazakauskas on praeguseks lauapallides osas esikoha loovutanud Jekabpils/SMScredit.lv kaptenile Jurijs Aleksejevsile, olles neid kätte saanud 10,1. Ventspilsi ridadest on vastanud Ousmane Drame 8,0 lauapalliga.

scroll to top