VIDEO | Nurger aitas korraliku esitusega Huesca suurest kaotusseisust võidule

-Rauno Nurger | Foto: cbphuesca.com

Eesti koondise pikk Rauno Nurger (208 cm) oli lähedal kaksikduublile, kui tema koduklubi Huesca võitis reedel Hispaania tugevuselt teises liigas (LEB Gold) Forca Lleida meeskonda tulemusega 89:85 (18:28, 12:24, 23:14, 36:19).

Tegemist oli väga põhimõttelise kohtumisega, sest mõlemad tiimid olid enne 9 võidu ja 4 kaotuse peal. Kohe alguses vajutas Forca gaasi põhja ja valitses esimest kahte veerandit täielikult, juhtides poolajaks koguni 22 silmaga.

Huesca oli vastase aktiivsusest ilmselgelt häiritud ning tegi palju pallikaotusi (20 mängu peale). Poolajal käis ilmselt riietusruumis tubli taktika ja meeste ümberhäälestamine. Forca mängijad olid ilmselt juba võidumõtete juures ning Nurgeri tiim pööras kogu senise mängupildi pea peale. Teisel poolajal ei antud vastasele rünnakul enam erilist sõnaõigust, tabati ise ülihästi kolmeseid (12/22 mängu peale) ja hoiti palli. Tasuks tuli nelja punktiline võit.

Nurger tõi pöörases mängus 23 minutiga 8 punkti (kahesed 2/3, vabavisked 4/4), hankis 9 lauapalli ja tegi 2 viga. Meeskonna parimad olid Isaiah Trenell 16, Stojan Gjuroski 15, Martin Tyler Haws 13 ning Agusti Sans 11 punktiga.

Forca poolelt paistsid silma Robert Eugene Turner III 17, Sergio Salvador 12, Papa Abdoulaye 12 ja Filip Djuran 11 silmaga.

Pärast võitu tõusis Huesca 10 võidu ja 4 kaotusega liigatabelis 4. kohale. Järgmisena kohtutakse võõrsil 28. detsembril Saenz Horeca Araberri meeskonnaga.