fbpx
Close

EELVAADE | Pärnu kohtub kodus Kalev/Cramoga, Tartu Ülikool ja Tallinna Kalev mängivad võõrsil lätlastega

-Branko Mirkovic | Foto: Siim Semiskar

-Branko Mirkovic | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga suundub uuel nädalal koondisemängude ajaks pausile, kuid enne peetakse pühapäeval veel kolm kohtumist, kus Pärnu Sadam mängib kodus BC Kalev/Cramoga ja Tartu Ülikool ning Tallinna Kalev/TLÜ lähevad võõrsil vastamisi Läti meeskondadega.

Pärnu Sadam – BC Kalev/Cramo
25.11.2018 kell 17.00, Pärnu, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Pühapäevase Pärnu Sadama ja Kalev/Cramo vahelise kohtumise näol on tegu tõelise Taaveti ja Koljati võitlusega. Eesti-Läti ühisliigas pole mullused poolfinaalivastased omavahel veel varem kohtunud, kuid Eesti korvpalli meistriliigas polnud Pärnu esindusmeeskond pealinna tippklubi 12 hooaja jooksul kordagi võitnud.

Pärnu Sadama kodumängude seeria on seni olnud heitlik – Läti tippklubilt Riia VEF-ilt saadi hea mängu juures napp 72:76 kaotus, TalTechile jäädi kindlalt alla 48:70, misjärel rehabiliteeriti end 70:65 võiduga Tallinna Kalevi üle. Viimases mängus Tallinna Kalevi vastu tõusid meeskonna kangelasteks Henri Wade-Chatman ja Mihkel Kirves. Wade-Chatman viskas 21 punkti ning jagas 5 resultatiivset söötu ja Kirves sai kirja 20 silma ning 9 lauapalli. Kokku on Pärnu esindusmeeskonnal turniiritabelis viis võitu ja kuus kaotust, millega asutakse 9. kohal. Vigastuspausi järel saab pühapäeval väljakule naasta 19-aastane mängujuht Sten Saaremäel.

Kalev/Cramo teenis oma viimases mängus senise üheksa võidu kõrvale esimese kaotuse Eesti-Läti korvpalliliigas, kui neljapäeval jäädi kodusaalis 82:91 alla Riia VEF-ile. Vigastustest räsitud valitsev Eesti meister mängis vaid seitsme mehega. Chavaughn Lewis tõi üleplatsimehena 25 punkti, 5 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Meeskonna kapten Kristjan Kangur lisas 19 ning Janari Jõesaar 14 silma. Mõlema eestlase arvele kogunes ka 8 lauapalli. Vigastatute nimekirjas on Erik Keedus, Ivan Almeida, Maksim Salaš ja Martin Dorbek, kelle hulgast võib eelseisvas mängus kaasa teha vaid viimane. Kohtumises Pärnu Sadama vastu võib mänguaega teenida ka seni statisti rollis olnud 21-aastane Madis Soodla. Küll on Kalev/Cramo mängud mängitud aga samuti vigastusega kimpus oleva Landen Lucase jaoks, kellega klubi lõpetas reedel koostöö.

BK Ventspils – Tartu Ülikool
25.11.2018 kell 17.00, Ventspils, Olimpiskais centrs “Ventspils”
Ülekanne: Delfi LV

Valitsev Läti meister tuleb kohtumisele magusa võidu pealt – FIBA korvpalli Meistrite liigas alistati kolmapäeval alagrupis teisel kohal olev Avellino Sidigas tulemusega 88:74. Rihards Lomažs tõi üleplatsimehena 25 punkti, mängujuht Aaron Johnson viskas 15 silma ja jagas 8 resultatiivset söötu ning Jonathan Arledge ja Anthony Beane lisasid mõlemad 10 punkti. Eesti-Läti korvpalliliigas on Ventspils pärast avamängus saadud 85:97 kaotust Kalev/Cramole tunnistanud ainult võite ning hooaega jätkatakse, nagu ka Eesti meistriklubi, üheksa võidu ja ühe kaotusega. Viimati alistati eelmise nädala laupäeval peetud kohtumises kodusaalis Valmiera 95:85.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna senine hooaeg on olnud parajalt kõikuv, on võidetud TalTechi ja Tallinna Kalevit, kuid kaotatud Valmierale. Viimases kohtumises jäädi eelmise nädala reedel võõrsil 71:97 alla Raplale. Kokku on Tartu Ülikoolil turniiritabelis viis võitu ja neli kaotust, millega asutakse 6. kohal. Samuti kimbutavad tartlaste meeskonda vigastused. Lisaks Rain Raadikule, kes 29-aastasena on noore meeskonna kogenuim mängija, kaotati viimase kohtumise järel jalga vigastanud Märt Rosenthal. Tänavu põhikoosseisu tõusnud 19-aastane viskav tagamängija on seni toonud keskmiselt 12,2 punkti mängus. See tähendab, et pühapäevases kohtumises peab peatreener Priit Vene tavapärasest veelgi rohkem lootma leedulastest mängijatepaarile Arnas Velicka – Julius Kazakauskas, samuti peagi taaskord rahvuskoondisega liituvale Kregor Hermetile.

Läti Ülikool – Tallinna Kalev/TLÜ
25.11.2018 kell 17.30, Riia, Elektrum Olimpiskais Sporta centrs
Ülekanne: Delfi LV

Pühapäeval Tallinna Kalevit võõrustav Läti Ülikooli meeskond on senisest seitsmest kohtumisest võitnud kaks ja asub turniiritabelis 12. positsioonil. Viimati mängiti 14. novembril, kui võõrsil jäädi 62:80 alla Jurmalale. Ülikoolimeeskonna resultatiivseim oli 11 punkti visanud Rendijs Feikners. Vigastuse tõttu jäi kohtumisest eemale meeskonna kapten ja skooriliider Linards Jaunzems, kes oli seni toonud keskmiselt 18,5 punkti mängus.

Eelseisvas mängus favoriidikoormat kandev Tallinna Kalev/TLÜ sõidab Riiga võõrsil saadud valusa 65:70 kaotusega Pärnu Sadamale. Eelmise nädala pühapäeval peetud kohtumises oli meeskonna resultatiivseim Taylor Stafford, kes viskas 20 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu. Kaheks eelseisvaks MM-valikmänguks taaskord Eesti koondisega liituv Janar Talts sai kirja kaksikduubli, visates 15 silma ja võttes 12 lauapalli. Damarcus Harrison lisas 10 ning Karl Johan Lips 9 punkti. Kokku on Tallinna Kalevil seni kirjas kuus võitu ja neli kaotust, millega hoitakse turniiritabelis 5. kohta.

scroll to top