Jurkatamme koduülikool jätkab täiseduga, Tassi tiim teenis kolmanda kaotuse

-Taavi Jurkatamm | Foto: Siim Semiskar

USA üliõpilasliigas NCAA mängisid läinud öösel kahe eestlase koduülikoolid – Taavi Jurkatamm ja San Francisco Dons said kirja võidu, Matthias Tass ning Saint Mary’s Gaels aga kaotuse. Mõlema eestlase mänguaeg oli jätkuvalt napp.

Dartmouthi kolledžimeeskonda võõrustanud San Francisco haaras kiiresti initsiatiivi ja juhtis poolajaks 42:34. Teise poolaja alguses vähendasid külalised vahe 3 punktile, kuid seejärel kasvatas San Francisco eduseisu jälle suuremaks ning teenis oma hooaja kuuenda järjestikuse võidu tulemusega 84:65.

Jurkatamm pääses mängu vaid 3 minutiks ja saatis mööda ühe kahepunktiviske.

NCAA-s täiseduga jätkav San Francisco peab oma järgmise mängu 30. novembril Põhja-Iirimaal, kus osaletakse kahepäevasel turniiril.

Tassi koduülikool Saint Mary’s võõrustas viimati San Franciscole alla jäänud Harvardi meeskonda. Esimese 5 minuti järel juhtis Saint Mary’s 7:6, kuid seejärel tegid külalised 11:1 spurdi ja eestlase koduülikool kaotas avapoolaja 24:34. Teisel poolajal jõudis Saint Mary’s korraks 2 punkti kaugusele (52:54), kuid siis lasti külalised taas eest ära ja mäng kaotati 68:74.

Vahetusmeeste pingilt mängu sekkunud Tass viibis väljakul 6 minutit, mille jooksul viskas mööda 2 kahepunktiviset, hankis ühe kaitselauapalli ja tegi 2 viga.

NCAA hooaega kolme võiduga alustanud Saint Mary’s on nüüd saanud kolm järjestikust kaotust. Järgmine kohtumine peetakse 29. novembri varahommikul, kui kodusaalis minnakse vastamisi UC Irvine’i meeskonnaga.