Kreekas olid kõik eestlased võõrsil võidukad, Laane ja Paasoja resultatiivseimate seas

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Kreeka korvpalli esiliigas kujunes laupäev eestlaste jaoks suurepäraseks, kuigi kodupubliku ees mängida ei saanud. Martin Paasoja ja Ateena Psychiko alistasid 70:63 Karditsase, Rait-Riivo Laane ja Kosi Ippokratis olid kahe lisaajaga mängus 93:84 paremad Evropi võistkonnast ning Sten-Timmu Sokk ja Thessaloniki Iraklis teenisid 76:63 võidu Charilaos TM-i vastu.

Psychiko jäi avaveerandil 9:16 kaotusseisu, kuid sealt edasi oli mäng nende kontrolli all. Karditsas kaotas teise veerandaja 15:17 ja ka kolmanda 18:22. Viimase neljandiku eel olid külalised nii veel minimaalses kaotusseisus, kuid kümne minutiga suudeti 22 punkti visata võõrustajate 14 vastu ja nopiti nii magus võit.

Martin Paasoja viibis väljakul 35 minutit ning viskas selle ajaga 19 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 7/9, kolmesed 1/6). Lisaks võttis ta 8 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

19 punkti tõi Psychokile ka Antonis Mantzaris. Nikos Arsenopoulos lisas 10 silma. Karditsase poolelt viskas Spyros Magounis 13 ja Panagiotis Ermidis 10 punkti.

Evropi asus kohtumist 23:14 juhtima, kuid tugeva teise veerandaja teinud Ippokratis suutis poolajaks vahe vähendada 30:32 peale. Veelgi paremini kulges kolmas veerandaeg, mis kuulus külalistele 21:11, kuid Evropi viimase neljandiku 22:14 üleolek tähendas lisaaega. Järgmise viie minutiga võitjat ei selgunud ja seisult 80:80 algas teinegi lisaaeg. Seal suutis aga Ippokratis 13 silma visata kodumeeskonna nelja vastu ja kokkuvõttes väärtusliku võidu kätte saada.

Rait-Riivo Laane teenis mänguaega 34 minutit ning tõi 13 punkti (vabavisked 3/4, kahesed 2/7, kolmesed 2/5). Tema nimele jäi veel 3 lauapalli, 2 korvisöötu, 3 vaheltlõiget, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Ioannis Chatzinikolas viskas Ippokratise eest 16 punkti ja kogus 11 lauapalli. Antonis Asimakopoulos lisas 15 ja Dimitris Kalampakas 14 silma. Evropi poolelt viskas Vassilis Kitsoulis üleplatsimehena 28 punkti, kogudes ka 15 lauapalli. Danis Eleftheriadise nimele jäi 14 punkti.

Iraklis jäi esimesel veerandajal 15:21 kaotusseisu ja poolajale mindi Charilaose 39:31 juhtimisel. Kolmas veerandaeg kuulus juba külalistele 24:12 ning neljapunktilist eduseisu kasvatati veelgi üheksa võrra.

Sten-Timmu Sokk mängis 33 minutit ja viskas 3 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/3). Eestlane sai kätte ka 4 lauapalli, andis 7 korvisöötu, tegi ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Kostas Kakaroudis kerkis võitjate parimaks 24 punktiga. Michalis Polytarchou lisas 17 silma ja 8 lauapalli ning Ronaldas Rutkauskase nimele jäi 12 punkti. Vastaste ridadest viskas Stefan Djordjevic 17 ja Sotiris Dovas 15 punkti.

Iraklis on kogunud kuus võitu ja ühe kaotuse ning sellega asutakse turniiritabelis teisel kohal. Ippokratisel ja Psychikol on mõlemal neli võitu ja kolm kaotust, millega jagatakse viiendat kohta.