EELVAADE | Pärnu läheb kahte kohustuslikku võitu võtma, Tartu proovib võõrsil üllatada

-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimub sellel nädalal kaheksa mängu, millest viis on Eesti ja kolm Läti klubide vahelised vastasseisud. Rakvere Tarvas, Pärnu Sadam ja Tartu Ülikool Maks & Moorits on kahel korral võistlustules.

BC Kalev/Cramo – Rakvere Tarvas
27.01.2021, kell 19:00, Tallinn, Kalevi Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Kalev/Cramo on 12 mänguga kümme võitu teeninud. Viimati kohtuti Tallinna Kalev/TLÜ-ga ja kätte saadi raske 99:93 võit. Tasavägise poolaja lõppedes oli Kalev/TLÜ haaranud 48:46 eduseisu ning otsustava neljandiku alguseks suurenenud vahe viiele punktile. 2.27 enne lõpuvilet oli Kalev/Cramo jaoks kaotusseis endiselt sama suur, kuid Martin Dorbeku kaug- ja Marcus Keene’i lähiviske toel võideldi lisaaeg välja. Seal oli Kalev/Cramo juba selgelt parem, kui tehti alustuseks 8:0 spurt ja võeti kokkuvõttes kuuepunktiline võit. Marcus Keene tõi Kalev/Cramo kasuks 23 punkti ja andis 5 korvisöötu. Rauno Nurger tegi kaksikduubli 16 punkti ja 11 lauapalliga.

Marcus Keene on Kalev/Cramo parimana visanud keskmiselt 16,9 punkti ja andnud 5,1 korvisöötu. Devin Thomas on võtnud 10,9 lauapalli, Maurice Kemp teinud 2,0 vaheltlõiget ja 1,0 viskeblokeeringut.

Rakvere on 16 mänguga seitse võitu teeninud. Viimati oldi võõrsil vastamisi TalTechiga ning vastu tuli võtta 85:90 kaotus. Avaveerandi napilt Rakvere võitis, kuid poolajaks oli TalTech üheksa punktiga ette pääsenud. Kolmandal veerandajal õnnestus külalistel vahet vähendada ja viimasel neljandikul korra kahe punkti kaugusele tulla, aga TalTech ei andnud eduseisu käest ja sai raske võidu kätte. Kristaps Gluditis tõi Rakvere kasuks 18 punkti ja andis 5 korvisöötu ning Tormi Niits lisas samuti 18 punkti, hankides veel 9 lauapalli ja andes 4 korvisöötu.

Kristaps Gluditis on Rakvere parimana visanud keskmiselt 15,9 punkti. Riley Hayes on võtnud 7,9 lauapalli, Devin Harris andnud 5,8 korvisöötu ja teinud 1,8 vaheltlõiget ning Kaido Saks teinud 0,4 viskeblokeeringut.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Kalev/Cramo 100:74.

Pärnu Sadam – Tartu Ülikool Maks & Moorits
27.01.2021, kell 19:00, Pärnu, Pärnu Spordihall

Pärnu on 18 mänguga 15 võitu teeninud ja Tartu 17 mänguga kuus võitu võtnud. Viimati olid mõlemad meeskonnad Tartus vastamisi ja Pärnu sai kindla 91:67 võidu. Külalistele kuulus poolaeg 50:37 ning viimaseks neljandikuks oli eduseis 19-punktiline. Tartul õnnestus veel veidi põnevust tagasi tuua, kuid Pärnu võitis ikkagi ka neljanda veerandaja ja nii kogu mängu 24 punktiga. Edon Maxhuni oli Pärnu resultatiivseim 21 punkti, 3 lauapalli ja 3 korvisööduga. Linards Jaunzems tegi kaksikduubli 20 punkti ja 11 lauapalliga. Tartu poolelt viskas Robin Kivi 19 punkti, sai kätte 3 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Emmanuel Wembi kogus 15 punkti ja 5 lauapalli.

Edon Maxhuni on Pärnu parimana visanud keskmiselt 18,5 punkti ja andnud 4,8 korvisöötu. Linards Jaunzems on võtnud 8,2 lauapalli, Märt Rosenthal teinud 1,7 vaheltlõiget ja Lauris Blaus teinud 1,0 viskeblokeeringut.

Charles Barton on Tartu parimana visanud keskmiselt 13,1 punkti ja andnud 4,8 korvisöötu. Tomas Balciunas on võtnud 7,2 lauapalli, Patrik Peemot ja Jordan Capps teinud võrdselt 2,0 vaheltlõiget ning Sverre Aav teinud 0,2 viskeblokeeringut.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Pärnu 76:62, teises oli parem Tartu 88:80 ja kolmandas Pärnu 91:67.

Rakvere Tarvas – Tartu Ülikool Maks & Moorits
30.01.2021, kell 17:00, Rakvere, Rakvere Spordihall
Ülekanne: Inspira, Delfi TV

27. jaanuaril kohtus Rakvere võõral väljakul BC Kalev/Cramoga.

Tartu on 17 mänguga kuus võitu teeninud. Viimati võõrustati Pärnu Sadamat ning vastu tuli võtta 67:91 kaotus. Külalistele kuulus poolaeg 50:37 ning viimaseks neljandikuks oli eduseis 19-punktiline. Tartul õnnestus veel veidi põnevust tagasi tuua, kuid Pärnu võitis ikkagi ka neljanda veerandaja ja nii kogu mängu 24 punktiga. Robin Kivi tõi Tartu eest 19 punkti, sai kätte 3 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Emmanuel Wembi kogus 15 punkti ja 5 lauapalli.

27. jaanuaril oli Tartu võõrsil vastamisi Pärnu Sadamaga.

Mõlemad senised omavahelised mängud on võitnud Rakvere vastavalt 93:72 ja 85:78.

Rapla Avis Utilitas – TalTech
30.01.2021, kell 17:00, Rapla, Sadolin Spordihoone

Rapla on 18 mänguga kümme võitu teeninud. Viimati kohtuti võõral väljakul Rakvere Tarva meeskonnaga ning saadi 65:58 võit. Rakverele kuulus poolaeg 34:29 ja ka enne viimase neljandiku algust oldi minimaalses eduseisus. Ligi kolm minutit enne lõppu juhtis Rakvere 58:51, misjärel tegi Rapla koguni 14:0 spurdi ja Rakvere ei suutnudki enam millegagi vastata. Sven Kaldre tõi Rapal eest 16 punkti ja võttis 3 lauapalli. Al-Wajid Aminu tegi kaksikduubli 15 punkti ja 12 lauapalliga.

Roberts Freimanis on Rapla parimana visanud keskmiselt 14,6 punkti ja võtnud 8,3 lauapalli. Saimon Sutt on andnud 4,2 korvisöötu ja teinud 1,4 vaheltlõiget. Al-Wajid Aminu on teinud 1,7 viskeblokeeringut.

TalTech on 18 mänguga kaheksa võitu teeninud. Viimati oldi vastamisi Rakvere Tarvaga ning mäng võideti 90:85. Avaveerandi napilt Rakvere võitis, kuid poolajaks oli TalTech üheksa punktiga ette pääsenud. Kolmandal veerandajal õnnestus külalistel vahet vähendada ja viimasel neljandikul korra kahe punkti kaugusele tulla, aga TalTech ei andnud eduseisu käest ja sai raske võidu kätte. Oliver Metsalu tõi TalTechi kasuks 16 punkti, Sander Viilup lisas 15 silma.

Indrek Kajupank on TalTechi parimana visanud keskmiselt 10,7 punkti. Kristjan Kangur on võtnud 5,9 lauapalli, Eric Schmalz andnud 3,4 korvisöötu, Marek Ojamäe teinud 1,5 vaheltlõiget ja Karl Andres Matute Perner 0,5 viskeblokeeringut.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis TalTech 57:50, teises oli parem Rapla 63:49 ning kolmandas TalTech 77:74.

Tallinna Kalev/TLÜ – Pärnu Sadam
31.01.2021, kell 17:00, Tallinn, Sõle Spordikeskus

Kalev/TLÜ on 19 mänguga kolm võitu teeninud. Viimati kohtuti BC Kalev/Cramoga ning leppida tuli valusa 93:99 kaotusega. Tasavägise poolaja lõppedes oli Kalev/TLÜ haaranud 48:46 eduseisu ning otsustava neljandiku alguseks suurenenud vahe viiele punktile. 2.27 enne lõpuvilet oli Kalev/Cramo jaoks kaotusseis endiselt sama suur, kuid Martin Dorbeku kaug- ja Marcus Keene’i lähiviske toel võideldi lisaaeg välja. Seal oli Kalev/Cramo juba selgelt parem, kui tehti alustuseks 8:0 spurt ja võeti kokkuvõttes kuuepunktiline võit. Brandis Raley-Ross kogus Kalev/TLÜ poolelt 26 punkti, 10 lauapalli ja 9 korvisöötu. Karl-Johan Lips tõi samuti 26 punkti ja võttis 6 lauapalli.

Brandis Raley-Ross on Kalev/TLÜ parimana visanud keskmiselt 21,4 punkti ja andnud 5,3 korvisöötu. Samuel Timmins on võtnud 9,5 lauapalli, teinud, 1,5 vaheltlõiget ja 1,8 viskeblokeeringut.

Pärnu on 18 mänguga 15 võitu teeninud. Viimati oldi vastamisi Tartu Ülikool Maks & Mooritsaga ning kirja saadi kindel 91:67 võit. Pärnule kuulus poolaeg 50:37 ning viimaseks neljandikuks oli eduseis 19-punktiline. Tartul õnnestus veel veidi põnevust tagasi tuua, kuid Pärnu võitis ikkagi ka neljanda veerandaja ja nii kogu mängu 24 punktiga. Edon Maxhuni oli Pärnu resultatiivseim 21 punkti, 3 lauapalli ja 3 korvisööduga. Linards Jaunzems tegi kaksikduubli 20 punkti ja 11 lauapalliga.

27. jaanuaril oli Pärnu taas vastamisi Tartu Ülikool Maks & Mooritsaga.

Omavahelistes mängudes on sellel hooajal Pärnu kolmel korral parem olnud vastavalt 98:92, 74:71 ja 93:55.

Läti klubidest on 30. jaanuaril vastamisi BK Ventspils – VEF Riga, BK Ogre – BK Liepaja ja Valmiera Glass/VIA – Latvijas Universitate.