EELVAADE | Pärnu loodab ajalugu teha, TalTech ellu jääda

-TalTech - Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

-TalTech – Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas võib reedel, 10. mail pronksiseeria TalTechi ja Pärnu Sadama vahel lõpplahenduse leida, kui Pärnu peaks Tallinnas vajaliku kolmanda võidu kätte saama.

TalTech – Pärnu Sadam
10.05.2019, kell 19:00, Tallinn, TalTech Spordihoone
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Kahe päeva eest Pärnus aset leidnud seeria teises mängus jagus põnevust igasse veerandaega. Kodumeeskond haaras initsiatiivi, kuid teise veerandaja keskpaigas oli TalTech pääsenud ette ning poolajaks ka 33:31 eduseis ette näidata. 10:0 spurdi toel läksid pärnakad uuesti juhtima, aga suurepärase etteaste pakkunud Eric Schmalz aitas TalTechil kaugviskest taastada minimaalse edu. Schmalzi vabavisked said ka viimase veerandaja lõpus määravaks, mis viis kohtumise lisaajale. Seal külalised enam kordagi juhtima ei pääsenud ning Pärnu teenis 79:73 võidu.

Henri Wade-Chatman viskas Pärnu eest 17 punkti, kogus 8 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Demetre Riversi nimele jäi 15 punkti, Saimon Sutt lisas 13 silma ja 9 lauapalli. Kaksikduubli tegi Justin Alexander Alston 12 punkti ning 11 lauapalliga, Mihkel Kirves kogus 10 silma, 7 lauapalli ja 6 korvisöötu.

TalTechi poolelt kerkis üleplatsimeheks Eric Schmalz, kes viskas 26 punkti. Jaan Puidet lisas 15 silma ja 5 lauapalli ning 11 punkti tõi Gregor Arbet.

Poolfinaalseeria eel samuti pigem favoriit olnud, kuid Tallinna Kalev/TLÜ-le kokkuvõttes 0-3 alla jäänud TalTech loodab nüüd sama stsenaariumit vältida. Olukord on siiski täpselt kümme päeva hiljem sama ehk selg vastu seina. Pärnu tegutses viimati meeskondlikumalt, kui jagati 23 korvisöötu TalTechi 10 vastu. Viiki jäänud lauavõitluse kõrval tabas Pärnu taas ka viskeid väljakult paremini (avamängus 49%-34%, viimati 40%-34%).

Vaatamata kahele kaotusele on TalTech siiski korralikku vastupanu osutanud ja pärnakatel on veerandfinaalseeriast tuttav tunne, kui Rapla Avis Utilitas suutis 0-2 seisult raske võidu kätte saada. Motivatsiooni peaks Heiko Rannula juhendataval tiimil nüüd veelgi enam jaguma, sest 40 minuti kaugusel ollakse klubi esimestest medalitest.