VAATA JÄRELE | Järveläinen ja Plymouth on ka poolfinaalvastasele tugevat vastupanu osutamas

-Joonas Järveläinen ja Plymouth Raiders | Foto: Damian Pudner

Suurbritannia korvpalli meistriliiga play-offis alustasid Joonas Järveläinen ja Plymouth Raiders (16-17) poolfinaalseeriat põhiturniiri teise meeskonna Leicester Ridersi (24-9) vastu napi kaotusega, kui koduväljakul jäädi alla 68:70 (18:13, 13:21, 22:18, 15:18).

28-aastane ja 202 cm pikkune eestlasest ääremängija alustas Raidersi põhiviisikus ning kogus 25 minutiga 8 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 0/2, vabavisked 2/2), 5 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Alles viimase ehk kaheksandana play-offi jõudnud Plymouthi poolel mängisid kaks meest kõik 40 minutit: Joshua Wilcher viskas 17 punkti ning Donte Nicholas tegi 16 punkti, 17 lauapalli, 9 korvisöödu ja 4 vaheltlõikega väga võimsa statistikarea. Võitjate parimana tõi Tim Williams 19 punkti ja JR Holder lisas 18 silma ning 7 lauapalli.

Seejuures pole Plymouth Raiders suutnud alates 2012. aastast Leicester Ridersit üheski võistlussarjas võita, kuid finaalipääsuks on seda 12. mail toimuvas kordusmängus nüüd igal juhul vaja teha. Veerandfinaalis alistas eestlase koduklubi mäletatavasti põhiturniiri võitja London Lionsi (27-6).