fbpx
Close

EELVAADE | Pärnu Sadam ja Tallinna Kalev vajavad võõrsilt hädasti võitu

-Martin Müürsepp ja Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

-Martin Müürsepp ja Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub laupäeval, 9. jaanuaril neli mängu. Tartu Ülikool ja Pärnu Sadam peavad tulise lahingu maha play-off kohtade nimel ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits võõrustab oma hooaja viimases kodumängus Tallinna Kalev/TLÜ-d. Jekabpils/SMScredit.lv võtab vastu BK Ventspilsi ning BK Liepaja heitleb BK Ogre tiimiga.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Tallinna Kalev/TLÜ
09.03.2019, kell 17:00, Valga, Valga Spordihoone
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Kalev/TLÜ (10-14) ja Valga-Valka (6-18) kohtusid sellel hooajal viimati 6. oktoobril. Avaveerand kuulus võõrustajatele 27:14, kuid poolajaks suutis Valga-Valka vahe vähendada üheksale punktile. Kolmandal veerandajal otsustas Kalev/TLÜ mängusaatuse, kui visati 28 punkti külaliste 11 vastu ning kokkuvõttes saadi kirja 87:61 võit. Taylor Stafford tõi Kalev/TLÜ parimana 18 punkti, Valga-Valka poolelt viskas Timo Eichfuss 15 punkti ning kogus 8 lauapalli.

Valga-Valka hooaeg on sisuliselt läbi. Teoreetilisi võimalusi veel omatakse Eesti liiga play-offi pääsemiseks, aga esmalt tuleks Kalev/TLÜ alistada koguni 28 punktiga. Lisaks võita ka ülejäänud mängud, sealhulgas BC Kalev/Cramot, ja lootma, et Kalev/TLÜ ühtegi võitu enam juurde ei saa. Kuskilt seda stsenaariumit siiski ei paista, sest pärast 80:102 kaotust BK Liepaja vastu tunnistas Eichfuss mängujärgses intervjuus, et sisekliimat meeskonnas pole ja võistkondlik mängupilt puudub.

Seevastu Kalev/TLÜ vajab nii vaid ühte võitu, et koht kuue parima Eesti meeskonna hulgas kindlustada. Üldarvestuses lahutab neid esikaheksast vaid kaks võitu (Rapla Avis Utilitasel on peetud üks mäng rohkem ja neil on kirjas 12 võitu ning 13 kaotust – toim.) ja seega on ühisliiga play-off samuti reaalne. Vaatamata viiele järjestikusele kaotusele on liigutud tõusvas joones ja 27. veebruaril polnud kaugel suurüllatus, mil Kalev/Cramole jäädi napilt alla 92:93.

Valga-Valka suurimad skooritegijad on Lynden Bernard Rose Jr ja Sade Aded Hussein keskmiselt 14,3 ja 11,0 punktiga. Lauapalle on võtnud Rose 8,8 ning Hussein 7,8. Taylor Stafford on Kalev/TLÜ eest visanud 15,3 ja Ronald Eric McGhee Jr 13,3 punkti. Karl-Johan Lips on kogunud 8,0 ning Janar Talts 5,7 lauapalli.

Tartu Ülikool – Pärnu Sadam
09.03.2019, kell 17:00, Tartu, TÜ Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Pärnu (10-15) ja Tartu (12-11) olid viimati vastamisi 17. oktoobril. Kodumeeskond läks 20:17 juhtima, aga Tartule kuulus poolaeg 44:37. Külalised suurendasid viimaseks neljandikuks vahe 12 punktile ja kuigi pärnakatel õnnestus 2.15 enne lõppu seisuks 73:75 teha, teenis Tartu kokkuvõttes 82:76 võidu. Arnas Velicka viskas üleplatsimehena 25 punkti, Pärnu parimad olid võrdselt 17 punkti toonud Henri Wade-Chatman ja Mihkel Kirves.

Eesti liigas on Pärnu play-off koha kindlustanud isegi siis, kui viimased kolm mängu kaotatakse, sest mõlemad kohtumised BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonna vastu on võidetud. Küsimus on aga koht esikaheksas, mille saavutamiseks tuleb esmalt alistada Tartu Ülikool. Kuna hooaja esimeses mängus tunnistati Tartu paremust, siis kaotus nüüd tähendaks ühisliiga play-offist välja jäämist, sest vahe tartlastega oleks antud juhul juba kolm võitu. Rapla Avis Utilitas on omavahelised mängud võitnud ja seega ei piisaks Pärnule enam ka ainuüksi Betsafe Jurmala ning Tallinna Kalev/TLÜ alistamisest.

Tartu meeskonnal seisab ees veel viis mängu. Lisaks Pärnule kohtutakse turniiritabeli lõpus paiknevate Valga-Valka ja Läti Ülikooliga ning hooaja kahes viimases mängus ollakse võõrsil vastamisi Riia VEF-i ja Jurmalaga. Koha kindlustamiseks esikaheksas tuleb juurde saada kaks võitu – nii poleks enam Pärnul varianti neist mööduda ja samuti Kalev/TLÜ-l, kes on mõlemad omavahelised mängud Tartule kaotanud.

Arnas Velicka ja Kregor Hermet on Tartu resultatiivseimad 19,4 ning 15,9 punktiga. Tautvydas Šlezas on kätte saanud 10,3 ja Julius Kazakauskas 8,3 lauapalli. Pärnu poolelt on Demetre Rivers toonud keskmiselt 17,7 ja Mihkel Kirves 14,9 punkti. Kirvese nimel on ka 8,6 lauapalli mängu kohta, Justin Alexander Alstonil on neid 5,8.

scroll to top