fbpx
Close

EELVAADE | Rapla ja Valga kohtuvad Haapsalus, TalTech võtab vastu tabeli neljanda

-TalTech korvpalliklubi | Foto: Argo Luigas

-TalTech korvpalliklubi | Foto: Argo Luigas

Laupäeval, 24. novembril peetakse OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas kolm kohtumist, kus Haapsalus lähevad vastamisi Rapla Avis Utilitas ja BC Valga-Valka/Maks & Moorits, TalTech võõrustab BK Ogre meeskonda ning Lätis võtavad omavahel mõõtu BK Liepaja ja Jurmala Betsafe.

Rapla Avis Utilitas – BC Valga-Valka/Maks & Moorits
24.11.2018 kell 16.00, Haapsalu, Haapsalu Wiedemanni Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Rapla viis oma laupäevase kodumängu Valga-Valka vastu Sadolin spordihoonest üle Haapsalu Wiedemanni spordihoonesse. Ühe korra varem on Rapla ja Valga esindusmeeskonnad Loode-Eesti kuurortlinnas juba kohtuvad – see mäng leidis aset 25. märtsil 2017 ning tookord jäid 80:78 peale raplalased. Eesti-Läti korvpalliliigas pole kaks võistkonda omavahel veel varem kohtunud, mullu Alexela korvpalli meistriliigas jäi omavaheliste mängude võitude-kaotuste suhe 2:2.

Mullu Eesti meistriliigas kolmandaks tulnud Rapla meeskonna tänavune hooaeg on alanud oodatust kesisemalt ja kümne mängu järel asutakse nelja võidu ning kuue kaotusega turniiritabelis 10. kohal. Oma viimases kohtumises võttis Rapla aga käimasoleva hooaja suurima võidu, kui eelmise nädala reedel alistati kodupubliku ees Tartu Ülikool 26 punktiga 97:71. Rapla vedasid võidule taaskord põhikolmik Rain Veideman, Dominique Hawkins ja Hunter Mickelson, kes viskasid üle kahe kolmandiku meeskonna punktidest. Veideman tõi üleplatsimehena 26 punkti, kaksikduubli teinud Mickelson panustas 17 silma ja 10 lauapalliga ning kolmikduubli lähedale jõudnud Hawkins sai kirja 23 punkti, 10 lauapalli ja 8 resultatiivset söötu.

Hooaega viletsalt alustanud Valga-Valkal on seni kirjas üksainus võit Läti Ülikooli meeskonna üle ja kaheksa kaotust, millega asutakse turniiritabelis 14. ehk eelviimasel kohal. Novembri alguses peatreeneri toolil lätlase Armands Misuse välja vahetanud Mihhail Karpenko käe all on seni saadud kaks kaotust Läti suurklubidelt Ventspilsilt ja Riia VEF-ilt ning laupäevane mäng Raplaga on venelasest lootsi esimene võimalus tõestada ennast jõukohasema vastase vastu. Piirilinna meeskonna resultatiivseimad on seni olnud ameeriklastest tagamängijate paar Clayton Wilson – Dashawn King, keskmiselt vastavalt 13,6 ning 12 punktiga. Parimad lauavõitlejad on Carl Anthony Montgomery 8,3 ja Guntis Sipolinš 8,1 lauapalliga mängu kohta. Eesti mängijatest on seni olnud parim sel esmaspäeval oma 30. sünnipäeva tähistanud Timo Eichfuss 8,7 punkti ja 4,1 lauapalliga mängus. Vigastada saanud Tom Kaldret on asendama toodud ameeriklasest tagamängija Stephen Brown, kes alustas tänavust hooaega Türgi esiliigas.

TalTech – BK Ogre
24.11.2018 kell 17.00, Tallinn, TalTech Spordihoone
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV, Best4Sport TV

Heas hoos TalTechi korvpalliklubi on oma viimasest kuuest mängust kaotanud vaid ühe – 7. novembril jäädi 72:95 alla Riia VEF-ile. Kokku on ülikoolimeeskonnal turniiritabelis kuus võitu ja neli kaotust, millega asutakse 6. kohal. Suurepäraselt on hooaega alustanud ka TalTechi laupäevane vastane Ogre, kes on võitnud kümnest kohtumisest seitse ja asub tabelis 4. kohal. Meeskonna viimane kaotus pärineb 20. oktoobrist, kui võõrsil jäädi napilt 81:83 alla Tallinna Kalevile. Eesti-Läti korvpalliliigas pole kaks võistkonda omavahel veel kohtunud, mullu Balti liigas jäi omavaheliste mängude võitude-kaotuste suhe 2:0 Ogre kasuks.

TalTech käis viimati väljakul sel kolmapäeval, kui kodusaalis võeti veenev 99:73 võit Valmiera üle. Gregor Arbet viskas võidumängus 19, Toomas Raadik 17 ning Jaan Puidet 16 punkti, Oliver Metsalu ja Sander Viilup lisasid mõlemad 11 silma. Vigastuspausist taastuv Levi Martin Giese sai ligi 12 minutiga kirja 7 punkti ja 9 lauapalli ning peatreener Rait Käbin avaldas mängu järel lootust, et eelseisvas kohtumises saab 206 cm pikkusele tsentrile juba rohkem mänguaega anda.

Ogre esindusmeeskond pidas oma viimase kohtumise eelmise nädala laupäeval, kui kodusaalis saadi kindel 95:68 võit Liepaja üle. Kaksikduubli teinud Kaspars Berzinš sai võidumängus kirja 18 punkti ja 10 lauapalli, endine Rakvere Tarva mängija Rinalds Sirsninš viskas samuti 18 silma ning jagas 7 resultatiivset söötu ja Janis Poznaks lisas 14 punkti.

BK Liepaja – Jurmala Betsafe
24.11.2018 kell 18.00, Liepaja, Liepajas Olimpiskais centrs
Ülekanne: Delfi LV

Mängupäeva viimases kohtumises võõrustab turniiritabelis 13. positsioonil paiknev Liepaja 8. kohta hoidvat Jurmala esindusmeeskonda. Liepaja jäi oma viimases mängus laupäeval võõrsil 68:95 alla Ogrele. Meeskonna ridadesse kuuluv liiga skooriliider Justin Johnson sai kaotusmängus kirja 21 punkti. Jurmala tuleb kohtumisele vastu võidu pealt, kui kolmapäeval alistati kodumängus 79:61 turniiritabeli viimane Jekabpils.

scroll to top