Teises liigas teenisid võidupunktid Orissaare ja Maaülikool

-Korvpall | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas peeti reedel mõlemas alagrupis üks kohtumine.

Eesti Maaülikool/Ülenurme (2-2) alistas võõrsil TÜ/Kuremaa (2-3) 87:71 (29:17, 24:18, 21:22, 13:14). Külalised otsustasid mängu saatuse esimese kahe veerandajaga, kui pikemale pausile mindi 18-punktilises eduseisus. Teisel poolajal hoidis Maaülikool mängu kindlalt enda kontrolli all ning noppis hooaja kolmanda võidu.

Ants Vaks tõi Maaülikoolile 28 punkti, hankis 6 lauapalli ning jagas 4 söötu. Indrek Tolmanni arvele jäi 15 silma, 7 lauapalli ning 3 vaheltlõiget. Anar Park (11) ja Aimar Kivirüüt (10) jõudsid samuti kahekohalise punktisummani.

TÜ/Kuremaa tulemuslikem oli Kristen Loot 19 punkti ja 6 lauapalliga. Kristjan Paadelt 13 silma ja 5 söötu, Christopher Kalda lisas 12 punkti, 7 lauapalli ja 3 vaheltlõiget.

Orissaare Träx (1-3) sai koduväljakul hooaja teise võidu, olles 88:81 (27:17, 16:13, 17:29, 28:22) parem BC Kalev II-st (1-3). Mängu hästi alustanud saarlased hoidsid külalised esimesel poolajal 30 punkti peal ning juhtisid veel 5:30 enne kolmanda veerandaja lõppu 56:42. Kalevlased lõpetasid seti 17:4 spurdiga, jõudes kodumeeskonnast vaid punkti kaugusele (59:60). Sarnane vahe püsis veel viimase neljandiku keskpaigaks (71:72), kuid siis läksid väljakuperemehed 12:0 spurdiga otsustavalt eest ära.

Karli Saar kogus 19 mänguminutiga kaksikduubli (17 punkti ja 10 lauapalli). Teda toetasid Aivo Laul 16 punkti ja 8 lauapalliga ning võrdselt 14 silma visanud Härmo Lambut (5 lauapalli ja 8 söötu) ning Alari Hiis (5 lauapalli).

Kalevlastest sai kaksikduubliga hakkama Martin Meeksa (25 punkti ja 10 lauapalli), 18 punktiga panustasid Mikk Päeske ja Ken Kuber (8 lauapalli).

Laupäevases mängus kohtub täiseduga KK Viimsi/Kesklinna KK (2-0) kodus Keila Korvpallikooliga (4-1).