EELVAADE | Rapla tahab Pärnult neljandal katsel revanši, TalTech püüab võiduseeriat jätkata

-Toomas Annuk ja Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse alanud nädalal ära kuus mängu. Kolmel korral on vastamisi Läti klubid, Eesti poolelt heitleb Pärnu Sadam koduplatsil TalTechiga ja võõrsil Rapla Avis Utilitasega. Lisaks on Kalev/TLÜ vastu võtmas Rapla meeskonna.

Tallinna Kalev/TLÜ – Rapla Avis Utilitas
13.01.2021, kell 18:00, Tallinn, Sõle Spordikeskus
Ülekanne: Delfi TV

Kalev/TLÜ on 17 mänguga kolm võitu kogunud. Eelmises mängus oli võõral väljakul vastaseks Rakvere Tarvas ja leppida tuli 87:96 kaotusega. Esimese veerandaja Kalev/TLÜ küll 23:21 võitis, kuid poolajaks oli Rakvere üheksa punktiga ette pääsenud. Kolmas veerandaeg õnnestus Kalev/TLÜ-l jällegi paremini ning viimasele neljandikule mindi vastu 64:64 viigiseisult. Korra haarasid külalised ka 68:66 eduseisu ning mitmel korral oldi ühe viske kaugusel sellest. Otsustavatel minutitel oli Rakvere siiski enesekindlam ning 10:2 spurdi toel võeti võit. Brandis Raley-Ross tõi Kalev/TLÜ eest 21 punkti, 10 lauapalli ja 5 korvisöötu. Kent-Kaarel Vene lisas 16 punkti ja 4 lauapalli.

Brandis Raley-Ross on meeskonna parimana visanud keskmiselt 21,1 punkti ja andnud 4,9 korvisöötu. Samuel Timmins on võtnud 8,5 lauapalli ja teinud 1,5 vaheltlõiget, Jeremy McLaughlin on teinud 1,1 viskeblokeeringut.

Rapla on 15 mängust kaheksa võitu saanud. Viimati oldi vastamisi Pärnu Sadamaga ja vastu tuli võtta 58:78 kaotus. Poolaeg kaotati kümne punktiga ja kuigi kolmandal veerandajal õnnestus vahet vähendada, siis viimasele neljandikule mindi vastu juba 15-punktilisest kaotusseisust. Edasi suutis aga Pärnu veel edumaad suurendada ja nii ka kindla võidu teenida. Saimon Sutt viskas Rapla parimana 14 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Al-Wajid Aminu nimele jäi 12 punkti ja 6 lauapalli.

Mario Ihring on Rapla parimana visanud keskmiselt 17,2 punkti ja andnud 5,7 korvisöötu. Roberts Freimanis on võtnud 8,1 lauapalli, Saimon Sutt teinud 1,6 vaheltlõiget ja Al-Wajid Aminu 1,6 viskeblokeeringut.

Rapla on käimasoleval hooajal mõlemad omavahelised mängud võitnud vastavalt 92:76 ja 89:83.

Pärnu Sadam – TalTech
13.01.2021, kell 19:00, Pärnu, Pärnu Spordihall

Pärnu on teeninud 15 mänguga 12 võitu. Eelmises mängus kohtuti Rapla Avis Utilitasega ja võeti kindel 78:58 võit. Poolajaks oli eduseis 40:30 ning hoolimata Rapla püüdlustele kolmandal veerandajal vahet vähendada algas otsustav neljandik Pärnu 62:47 juhtimisel. Kodumeeskond kontrollis mängu ka viimase kümne minuti jooksul ning kätte saadi veenev võit. Lauris Blaus oli Pärnu resultatiivseim 20 punkti ja 8 lauapalliga, Robert Valge lisas 14 silma.

Edon Maxhuni on Pärnu parimana visanud keskmiselt 17,6 punkti ja andnud 4,9 korvisöötu. Linards Jaunzems on võtnud 8,5 lauapalli, Märt Rosenthal teinud 1,6 vaheltlõiget ja Lauris Blaus 1,1 viskeblokeeringut.

TalTech on 15 mängust seitse võitu saanud. Viimati võõrustati Tartu Ülikool Maks & Mooritsat ning kirja saadi 74:66 võit. Poolaja võitis TalTech 12 punktiga ning kolmanda veerandaja alguses kasvatati vahe 20 punktile. Viimasel neljandikul lubati aga Tartul kaotusseisu oluliselt vähendada, kui ise ei suudetud neli minutit korvi tuua. Kuuest punktist lähemale külalised siiski ei jõudnud ja TalTech sai kokkuvõttes vajaliku võidu. Indrek Kajupank viskas 20 punkti, Erik Keedus lisas 17 punkti ja 8 lauapalli.

Kristjan Kangur on meeskonna parimana visanud keskmiselt 10,1 punkti, võtnud 5,7 lauapalli ja andnud 2,8 korvisöötu. Ralf Küttis on teinud 1,0 vaheltlõiget ja Karl Andres Matute Perner 0,5 viskeblokeeringut.

Pärnu on käimasoleval hooajal mõlemad omavahelised mängud võitnud vastavalt 69:65 ja 77:69.

Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam
16.01.2021, kell 17:00, Rapla, Sadolin Spordihoone
Ülekanne: Inspira, Delfi TV

Rapla on 15 mängust kaheksa võitu saanud. Viimati oldi vastamisi Pärnu Sadamaga ja vastu tuli võtta 58:78 kaotus. Poolaeg kaotati kümne punktiga ja kuigi kolmandal veerandajal õnnestus vahet vähendada, siis viimasele neljandikule mindi vastu juba 15-punktilisest kaotusseisust. Edasi suutis aga Pärnu veel edumaad suurendada ja nii ka kindla võidu teenida. Lauris Blaus oli Pärnu resultatiivseim 20 punkti ja 8 lauapalliga, Robert Valge lisas 14 silma. Saimon Sutt viskas Rapla parimana 14 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Al-Wajid Aminu nimele jäi 12 punkti ja 6 lauapalli.

13. jaanuaril oli Rapla võõrsil vastamisi Tallinna Kalev/TLÜ-ga ning Pärnu kohtus koduplatsil TalTechiga.

Käimasoleva hooaja esimesed kaks omavahelist mängu oli Pärnu võitnud vastavalt 86:79 ja 83:69.

Läti klubidest on reedel, 15. jaanuaril Valmiera Glass VIA võõrustamas BK Ventspilsi. Päev hiljem kohtuvad BK Ogre – Latvijas Universitate ja VEF Riga – BK Liepaja.