Teder ja Washington State alistasid lisaajal lõpusekundi viskest tippülikooli

-Johanna-Eliise Teder | Foto: wsucougars.com

Johanna Eliise Tederi koduvõistkond Washington State Cougars sai NCAA kõrgeimas divisjonis neljanda järjestikuse võidu, kui lisaajal alistati 71:69 üliõpilasliiga tippude hulka kuuluv Arizona Wildcats.

Kodusaalis mänginud Washington State kaotas avaveerandi 11:22, oli poolajavileks taga 29:40 ja kolmanda perioodi järel 44:53, kuid jõudis normaalaja lõpuks 60:60 viigini. Kohtumise saatuse otsustas lõpusekundi vise. Mängu kangelannaks tõusis uus-meremaalanna Charlisse Leger-Walker, kes tabas nii kohtumise lisaajale viinud viske kui ka võidukorvi. Kokku kogunes tema arvele 17 punkti.

Algviisikus alustanud Teder viibis platsil 18 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele kaks punkti (kahesed 1/4), kaks resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, kolm pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Associated Pressi jooksvas edetabelis hinnatakse Arizonat NCAA tugevuselt seitsmendaks naiskonnaks ning USA Today pingereas hoiavad nad 10. positsiooni.

Washington State’il on nüüd kokku seitse võitu ja üks kaotus, Pac-12 konverentsis on nad kogunud viis võitu ja ühe kaotuse. Arizona jaoks oli tegu teise kaotusega kaheksa võidu kõrvale (konverentsisisene saldo on 6-2).