EELVAADE | Tabeli kaks parimat taas vastamisi, Rapla ja TalTech loodavad võidukalt jätkata

-Robert Valge ja Pärnu Sadam korvpallimeeskond | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas leiab alanud nädalal aset kuus mängu. Neist pooled on Eesti klubide vastasseisud, mis toimuvad teisipäeval ja kolmapäeval. Neljapäev, reede ja laupäev kuulub Läti klubidele.

Pärnu Sadam – BC Kalev/Cramo
15.12.2020, kell 19:00, Pärnu, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Pärnu on 13 mänguga 11 võitu kogunud. Viimati võõrustati Tallinna Kalev/TLÜ-d ja kirja saadi kindel 93:55 võit. Kui poolajaks oli eduseis 16-punktiline, siis kolmas veerandaeg võideti koguni 28:7 ning vastastel polnud nii enam mingit variant seis oma kasuks pöörata. Kasper Suurorg viskas Pärnu parimana 17 punkti ja andis 5 korvisöötu, Robert Valge lisas 14 silma.

Edon Maxhuni on visanud Pärnu parimana keskmiselt 18,2 punkti ja andnud 4,9 korvisöötu. Linards Jaunzems on võtnud 8,9 lauapalli, Märt Rosenthal teinud 1,8 vaheltlõiget ja Lauris Blaus 1,0 viskeblokeeringut mängu kohta.

Kalev/Cramo on kümne mänguga kaheksa võitu teeninud. Eelmises kohtumises oldi vastamisi just Pärnuga ning ootamatult tuli vastu võtta 74:79 kaotus. Avaveerandi kalevlased küll võitsid, kuid poolajaks oli Pärnu kaheksa punktiga ette pääsenud. Viimase veerandaja eel olid võõrustajad endiselt eduseisus, aga Kalev/Cramo püsis mängus ja korra õnnestus ka juhtima minna. Lõpuhetkedel oli siiski kodumeeskond kindlam ning Kalev/Cramo pidi hooaja teise kaotusega leppima. Gabriel Bealer oli meeskonna parim 18 punkti ja 4 lauapalliga, Martin Dorbek kogus 14 silma ja 4 korvisöötu.

Marcus Keene on visanud Kalev/Cramo parimana keskmiselt 17,2 punkti ja andnud 5,7 korvisöötu. Devin Thomas on võtnud 11,7 lauapalli ja teinud 0,8 viskeblokeeringut ning Martin Dorbek teinud 2,0 vaheltlõiget mängu kohta.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Kalev/Cramo 81:60.

Rakvere Tarvas – Tartu Ülikool Maks & Moorits
16.12.2020, kell 19:00, Rakvere. Rakvere Spordihall

Rakvere on 11 mängust neli võitu saanud. Viimati võõrustati TalTechi ning leppida tuli 70:79 kaotusega. Esimesed kolm veerandaega kuulusid kõik TalTechile, aga Rakvere püsis mängus ja jõudis 3.18 enne lõpuvilet kahe punkti kaugusele. Indrek Kajupank tabas kaks olulist kaugviset TalTechi poolelt ja ühe korvi kaugusele kodumeeskonnal enam ei õnnestunud tulla. Kristaps Gluditis viskas Rakvere eest 24 punkti ja sai kätte 4 lauapalli, Devin Harris järgnes 12 punkti ja 5 korvisööduga.

Kristaps Gluditis on Rakvere parimana visanud keskmiselt 15,7 punkti. Riley Hayes on võtnud 7,1 lauapalli, Devin Harris andnud 5,0 korvisöötu ja teinud 2,0 vaheltlõiget ning Kaido Saks teinud 0,4 viskeblokeeringut mängu kohta.

Tartu on 12 mänguga viis võitu kogunud. Eelmises mängus heideldi võõral väljakul Rapla Avis Utilitasega ning kohtumine lõppes kindla 69:103 kaotusega. Poolajaks oli kaotusseis 26:55 ning viimase neljandiku eel oli Rapla 39 punktiga peal. Neljas veerandaeg kuulus lohutuseks Tartule 26:21. Hendrik Eelmäe tõi Tartu poolelt 14 punkti, Toomas Raadik lisas 13 silma ja 6 lauapalli.

Hendrik Eelmäe on Tartu parimana visanud keskmiselt 12,4 punkti ja andnud 2,8 korvisöötu. Tomas Balciunas on võtnud 7,4 lauapalli, Robin Kivi teinud 1,3 vaheltlõiget ja Sverre Aav 0,2 viskeblokeeringut mängu kohta.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Rakvere 93:72.

TalTech – Rapla Avis Utilitas
16.12.2020, kell 18:30, Tallinn, TalTech Spordihoone

TalTech on 13 mängust viis võitu teeninud. Viimati oldi võõrsil vastamisi Rakvere Tarva meeskonnaga ning kätte saadi 79:70 võit. Iga veerandajaga eduseisu suurendati ning vaatamata sellele, et Rakvere jõudis 3.18 enne lõppu vaid kahe punkti kaugusele, tabas Indrek Kajupank kaks valusat kaugviset, mis andsid TalTechile kokkuvõttes raske võidu. Kajupank tõi meeskonna parimana 20 punkti ja sai kätte 6 lauapalli, Erik Keedus lisas 16 silma ning hankis 7 lauapalli.

Kristjan Kangur on TalTechi parimana visanud keskmiselt 10,2 punkti, võtnud 5,8 lauapalli ja andnud 2,8 korvisöötu. Ralf Küttis on teinud 1,0 vaheltlõiget ja Karl Andres Matute Perner 0,3 viskeblokeeringut mängu kohta.

Rapla on 13 mänguga kaheksa võitu kogunud. Eelmises kohtumises võeti vastu Tartu Ülikool Maks & Moorits, kellest oldi 103:69 üle. Poolajaks juhiti 55:26 ja neljanda veerandaja eel oli edumaa juba 39-punktiline. Tartule kuulus viimane neljandik 26:21, ent võitjas enam mõistagi kahtlust polnud. Mario Ihring viskas Rapla eest 20 punkti, võttis 9 lauapalli ja andis 11 korvisöötu, Al-Wajid Aminu toetas omasid 17 punkti ja 6 lauapalliga.

Mario Ihring on Rapla parimana visanud keskmiselt 16,4 punkti ja andnud 5,3 korvisöötu. Roberts Freimanis on võtnud 8,7 lauapalli, Saimon Sutt teinud 1,7 vaheltlõiget ja Al-Wajid Aminu 1,6 viskeblokeeringut mängu kohta.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis TalTech 57:50, teises oli Rapla parem 63:49.

Läti klubidest võõrustab neljapäeval, 17. detsembril BK Ogre meeskond VEF Riga võistkonda. Päev hiljem kohtuvad BK Ventspils ja Latvijas Universitate ning laupäeval võtab Valmiera Glass VIA vastu BK Liepaja.