Erkmaa, Riismaa ja Mitt said kõik käe valgeks, kuid nende koduklubid kaotasid

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia esiliigas Serie A2 käisid täna platsil kolm Eesti korvpallurit, kuid kõigi koduklubid pidid paraku kaotust tunnistama.

Eestlastest viskas kõige rohkem punkte Hugo Erkmaa, kelle tööandja Trapani kaotas koduväljakul Torino Basketile 83:110. Erkmaa alustas kohtumist pingilt, kuid sai lõpuks mänguaega 20 minutit. Tema arvele kogunes selle ajaga kaheksa punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/3), üks lauapall, kaks resultatiivset söötu, kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Trapanil on nüüd kirjas kaks võitu ja neli kaotust, millega ollakse rohelises alagrupis 10. kohal.

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket sõitis külla tabeli liidrile Scafati Basketile, kellele jäädi alla 67:78. Vahetusmängijate pingilt sekkunud Riismaa pääses platsile 14 minutiks, mille jooksul viskas kaks punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1). Lisaks kogunes eestlase arvele üks pallikaotus ja neli isiklikku viga.

Kaotuse sai kirja ka Arnold Miti koduklubi Chieti Basket 1974, kes jäi võõrsil 66:75 alla Latina Basketile. Mitt sekkus pingilt mängu seitsmeks minutiks ning tõi selle ajaga kaks punkti (kahesed 1/1). Negatiivse poole pealt läksid kirja üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

Chieti paikneb punases alagrupis ühe võidu ja kolme kaotusega 10. kohal, Pistoia on ühe võidu ja nelja kaotusega 12. ehk eelviimane.